Światowy Dzień Zdrowia

Napisana przez reporter 2010-04-19 14:22:21

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz. Pod tym hasłem obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Pod opieką pani Barbary Czop uczniowie klasy I przygotowali wiersze, piosenki i inscenizacje tematycznie związane ze zdrowiem.

Uczniowie klasy IV zaprezentowali scenkę pt. „Witaminki”, natomiast szóstoklasiści, poprzez przedstawienie „Profilaktyka," uczyli swoich kolegów i koleżanki, jak należy postępować „Żeby zdrowym być”. Najmłodsi rozwiązywali zagadki o higienie i zdrowiu. Wielu uczniów wykonało plakaty, rysunki związane z obchodami Dnia Zdrowia w naszej szkole. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentacje multimedialne „Kanapka”,"Warzywa i owoce na wesoło” i „Dbajmy o zdrowie”. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na degustację sałatek owocowych i warzywnych oraz kanapek przygotowanych przez poszczególne klasy. Na stołach ze zdrową żywnością znalazły się również jogurty, soki, itp. Uczennice klasy VI zadbały o to, aby stoły z przyniesionymi produktami zostały estetycznie przygotowane. Wszyscy uczniowie zapewne zapamiętają zasady zdrowego stylu życia i będą dbać o swoje zdrowie.