Święto Patrona Szkoły

Napisana przez reporter 2017-05-17 09:53:31

W dniu 11 maja 2017 roku,  z okazji Święta Patrona Szkoły - księdza Jana Twardowskiego,  naszą szkołę odwiedzili znamienici goście: ksiądz biskup pomocniczy Marek Mendyk wraz z księdzem Jarosławem Kowalczykiem- dyrektorem Wydziału Katechetycznego. Towarzyszyli im ksiądz Paweł Mania - proboszcz naszej parafii oraz pani Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice – Alicja Sielicka.

Już w progach szkoły uczniowie kwiatami przywitali przybyłych gości. Pani dyrektor Urszula Pietruszkiewicz opowiedziała o uczniach, nauczycielach i wszystkich pracownikach szkoły, o tym jak jest u nas wesoło, jakie mamy osiągnięcia i jak bardzo wszyscy ze sobą jesteśmy zżyci. By uświetnić uroczyste spotkanie, uczniowie klasy III b i klasy VI przygotowali z tej okazji specjalny występ pod kierunkiem pani Moniki Naruszewicz i pani  Moniki Pakuły-Klimiuk, którym zdobyli sobie serca całej publiczności. Przedstawienie nawiązywało do twórczości księdza Jana Twardowskiego, który jest patronem naszej szkoły. Pod koniec części artystycznej wszyscy goście otrzymali skromne upominki „Zielniki ks. Jana Twardowskiego” - mądre sentencje i cytaty na każdy dzień, czyli „coś dla duszy”…

Ksiądz biskup był serdecznie wzruszony przyjęciem przez uczniów „małej, ale znamienitej szkoły”. W swym wystąpieniu ciepło wyrażał się o szkole, jej uczniach i wszystkich pracownikach. Wspólnie z księdzem biskupem odmówiliśmy modlitwę za jednego z naszych uczniów, który jest niepełnosprawny, za naszą społeczność szkolną i za dalszą owocną pracę, a na koniec biskup Marek Mendyk ochoczo ustawił się do wspólnego zdjęcia, które sobie zrobiliśmy.

Po występie ksiądz biskup wpisał się do księgi pamiątkowej. Następnie goście z entuzjazmem zwiedzali naszą szkołę, w której nie brakuje wszelkiego rodzaju pomocy uatrakcyjniających naukę i zabawę. Miłym poczęstunkiem („czymś dla ciała…&rdquoblink1.gif zakończyło się nasze spotkanie.

Księże Biskupie, serdecznie zapraszamy ponownie w nasze skromne progi. Do zobaczenia!

Fotorelacja z imprezy na naszym profilu na facebooku- Szkoła księdza Jana. Zapraszamy do oglądania i lajkowania.

Opracowała: Monika Naruszewicz