Aktualności
1 2 3 4 526 27 28

Miedzyszkolny Turniej Krainy Łęgów Odrzańskich

Napisana przez reporter 2016-05-04 11:39:15

Od grudnia ubiegłego roku nasza szkoła uczestniczy w II Miedzyszkolnym Turnieju Krainy Łęgów Odrzańskich, którego organizatorem jest to stowarzyszenie. Szkołę w Dąbiu reprezentuje piecioosobowy zespół w składzie Wiktoria Hućko, Martyna Witkowska, Amelia Nowak z kl. IV i Julia Popowczak, Kuba Grzesiuk z kl. V. Opiekunką drużyny, której nazwa brzmi Odrzańskie dęby, jest nauczycielka przyrody pani Barbara Czop. Uczestnicy turnieju realizują zadania nawiązujące do przyrody, historii, kultury i geografii obszaru Lokalnej Grupy Wsparcia Krainy Łęgów Odrzańskich. Zadania są następnie przesyłane pocztą elektroniczną na adres organizatora i zamieszczane w zakładce jego strony internetowej http://www.lgdodra.pl/turniej2/druzyny. Organizator dokonuje oceny przesłanych zadań i przyznaje punkty. O końcowej klasyfikacji w turnieju decydować będzie suma wszystkich punktów za wykonanie zadań oraz miejsce zdobyte z końcowym turnieju szaradziarskim. Jak do tej pory nasza drużyna świetnie sobie radzi i w dwóch ostatnich zadaniach zajęła I i II miejsce. Dotychczas Odrzańskie dęby zdobyły 84 punkty i klasyfikują się na drugim miejscu. Dodam jeszcze, że nagrodą w turnieju jest statuetka "Siwosza"- baśniowego bohatera legend odrzańskich, a także pamiątkowe dyplomy i upominki promujące Krainę Łęgów Odrzańskich. 

 


komentarze 3
Wycieczka do PSP w Legnicy

Napisana przez reporter 2016-05-04 10:41:58

25 kwietnia 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. W czasie wycieczki  zwiedziły zmodernizowaną Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Legnicy. Grupę oprowadzali strażacy, którzy w tym czasie pełnili służbę. Zaprezentowali przedszkolakom ścieżkę edukacyjną „Ognik”, która powstała w ramach programu „Bezpieczna +”. Poza ścieżką edukacyjną dzieci zobaczyły znajdujące się na terenie jednostki samochody ratowniczo-gaśnicze oraz sprzęt używany przez strażaków podczas różnych działań. Największą atrakcją była symulacja pożaru, podczas której przedszkolaki miały okazję pochwalić się znajomością zasad postępowania podczas pożaru.


komentarze 0
Święto wiosny

Napisana przez reporter 2016-04-13 13:08:41

Dzień wiosny obchodziliśmy hucznie wraz o PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej, uczestnicząc w rajdzie Witaj Wiosno! Od rana uczniowie klas I-III oraz oddział przedszkolny na boisku szkolnym odganiali zimę, biorąc udział w licznych konkursach przygotowanych przez członków PTTK. Dzieciaki m.in. trafiały rzutkami do celu, pokonywały slalom na hulajnodze, wykazywały się celnością rzutów do siatki. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Następnie, zaopatrzone w kolorowe kwiaty, przemaszerowały w barwnym korowodzie po Dąbiu, prosząc zimę, by odeszła. Uczniowie klas IV-VI udali się na rajd pieszy do Cichoborza, gdzie na boisku rywalizowali między sobą w różnorodnych konkursach, rozegrali miecz piłki nożnej. Głównym punktem programu był wybór najpiękniejszej marzanny. I  miejsce zajęła klasa IV. Jednak wszyscy za trud włożony w zrobienie kukieł dostali cukierki. Po upieczeniu i zjedzeniu pysznych kiełbasek, marzanny, na znak pożegnania zimy, spłonęły w ognisku. Skutek chyba odnieśliśmy, bo pogoda dopisywała. Zrobiło się ciepło i pięknie świeciło słońce. Dziękujemy panu prezesowi PTTK, prof. Mieczysławowi Balowskiemu, za organizację święta wiosny w naszej szkole.

 


komentarze 0
Turniej wiedzy pożarniczej

Napisana przez reporter 2016-04-13 12:50:23

16 marca 2016 roku, po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Dąbiu, odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Do eliminacji gminnych zakwalifikowali się uczniowie z klasy VI: Amelia Skuza, Oksana Juszczak, Patrycja Zadarnowska i Fabian Wojtkowski. Następny etap gminny turnieju, odbył się 21 marca w Remizie-Ochotniczej Straży Pożarnej w Prochowicach. Uczestnicy mieli do napisania test. Pierwsze miejsce zajęła uczennica SP Dąbie - Amelia Skuza i przeszła do dalszego etapu eliminacji powiatowych, natomiast Patrycja Zadarnowska zajęła trzecie miejsce na szczeblu gminnym. 7 kwietnia w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy odbyły się eliminacje powiatowe, w których Amelia Skuza otrzymała dyplom za uczestnictwo. Gratulujemy sukcesów!


komentarze 0
Konkurs recytatorski "Pegazik"

Napisana przez reporter 2016-03-15 11:39:11

Troje uczniów reprezentowało naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim "Pegazik", byli to: Oliwia Stefaniak z klasy IV oraz Jakub Grzesiuk i Julia Popowczak z klasy V. Kuba zajął drugie miejsce a Julia trzecie. Oboje pojadą na konkurs powiatowy do Legnicy.

Laureatom serdecznie gratulujemyfrown


komentarze 0
Galeria prymusów

Napisana przez reporter 2016-03-15 11:31:49

Oto szkolna "Galeria prymusów", czyli uczniowie, którzy w I semestrze osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu:

 

žKlasa I Emilia Krzyśko, Dominik Kusik, Marlena Janiga, Amelia Rosa
žKlasa IIa Julia Kuś, Jakub Kowalczyk, Wiktoria Kuś, Tomasz Popowczak
žKlasa IIb Aleksandra Moroch, Marta Grzesiuk, Wiktoria Kurowska, Filip Machała, Emilia Nowak
žKlasa III Agata Urbańska, Jakub Mazur, Nikola Baran, Patryk Zadarnowski
žKlasa IV Martyna Witkowska, Wiktoria Hućko, Amelia Nowak
žKlasa V Julia Popowczak, Jakub Grzesiuk
žKlas VI Amelia Skuza
Gratulacje!broken heart


komentarze 0
Dzień Babci i Dziadka

Napisana przez reporter 2016-01-25 10:50:45

Dzień Babci i Dziadka to święto najbardziej lubiane przez wszystkie wnuczęta. Babcie i dziadkowie mogą w tym dniu liczyć na drobne upominki i kwiaty, a przede wszystkim na piękne laurki ręcznie wykonane  w czasie zajęć szkolnych. W naszej szkole Dzień Babci i Dziadka obchodzony był w klasach I-III oraz w oddziale przedszkolnym. W każdej klasie uczniowie przygotowali dla zaproszonych babć i dziadków program artystyczny, w którym znalazły się wiersze, piosenki, inscenizacje, pokazy tańca towarzyskiego, filmy i projekcje multimedialne. Każda z zaproszonych osób otrzymała od swojego wnuczka lub wnuczki laurkę lub kwiatek, albo inny własnoręcznie wykonany prezent. Po występach wspólnie zasiadano do słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez mamy. Wszyscy bawili się cudownie i rodzinnie. Wnuki zapewnili swoich kochanych "dziadków" o goracych uczuciach okazując wdzięczność za ich codzienną miłość. Radosne i uśmiechnięte buzie były najlepszym prezentem dla zaproszonych gości, a ich zadowolenie największą nagrodą dla uczniów i nauczycieli mocno zaangażowanych w przygotowanie tak ważnej uroczystości.


komentarze 0
Góra grosza

Napisana przez reporter 2016-01-14 11:47:39

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji charytatywnej pod nazwą Góra Grosza. Na przełomie listopada i grudnia uczniowie i przedszkolaki do własnoręcznie przygotowanych puszek zbierali  drobne monety, które przynosiły ze swoich skarbonek lub prosiły o „miedziaki” rodziców. Celem akcji była pomoc dzieciom pozbawionych rodzinnych domów, które są w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych placówkach opieki. Nad przebiegiem akcji czuwał Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunki Moniki Pakuły-Klimiuk. Zebrane pieniądze, spakowane i odpowiednio opisane, wysłaliśmy na konto fundacji.

 

            Efektem edukacyjnym tej akcji było pokazanie dzieciom, jak ważna jest niewielka pomoc każdego z nas i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Każdy uczeń przynosił tyle, ile mógł, ale były to pieniądze ofiarowane ze szczerego serca, w myśl zasady „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele”. Cenne jest to, że dzieci chcą pomagać innym dzieciom, uczą się od najmłodszych lat dobroczynności i empatii. Akcja Góra Grosza jest prowadzona od 2000 r. Od tego czasu zebrano już ponad 30 mln  na pomoc potrzebującym.

  


komentarze 0
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2016 Roku!

Napisana przez reporter 2015-12-22 12:47:02

Dziś w naszej szkole, w ostatnim dniu przez rozpoczynającymi się jutro feriami świątecznymi, odbyły się wigilie klasowe i przedstawienie jasełkowe. Uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z oddziału przedszkolnego spotkali się ze swoimi wychowawcami przy stołach wigilijnych, na których znalazły się tradycyjne potrawy- barszcz z uszkami, pierogi, ryba, kutia, makowce i pierniki. Wcześniej wszyscy podzielili sie opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Potem odbył się uroczysty apel, na którym przedszkolaki, drugoklasiści i uczniowie klasy VI zaprezentowali przedstawienie jasełkowe o znaczeniu i pochodzeniu symboli bożonarodzeniowych. Jasełka wzbudziły zachwyt wsród zgromadzonych na widowni rodziców, uczniów i nauczycieli, bo odbywały się na tle pięknej bożonarodzeniowej dekoracji i okraszone były wesołymi kolędami i pastorałkami, brawurowo odśpiewanymi przez uczniów IIb.


komentarze 0
Pieczenie świątecznych pierniczków

Napisana przez reporter 2015-12-16 13:51:39

Dziś w klasie I odbyło się wielkie świąteczne pieczenie pierniczków. Z ciasta, składającego się z mąki, tłuszczu, jajek, miodu i przypraw korzennych uczniowie wycinali fantazyjne kształty choinek, bałwanków, gwiazdek, mikołajków. Ciasteczka układali na blaszkach, które wędrowały do piekarnika, a po upieczeniu dekorowali je kolorowym lukrem i groszkami cukrowymi. Efekty pracy dzieci można podziwiać na zdjęciach. Wartością dodaną zajęć był piękny zapach, który napełnił całą szkołę i wprowadził w jej mury prawdziwie świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój.


komentarze 01 2 3 4 526 27 28
Dodaj wiadomość