Zakończenie projektu "Ksiądz Jan Twardowski- patronem naszej szkoły"

Napisana przez reporter 2012-05-25 13:44:56

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu, którego celem było dobre przygotowanie uczniów i szkoły do nadania imienia księdza Jana Twardowskiego. Projekt składał się z szeregu działań o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, między innymi odbyło się wiele spotkań z poezją naszego patrona, którą czytali uczniom zaproszeni goście, a wśród nich Jego Ekscelencja ksiądz biskup Stefan Cichy, pani Alicja Sielicka- Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice, pani Bogusława Spryszyńska - dyrektor Miejskiej Biblioteki, rodzice. Ponadto uczniowie uczestniczyli w konkursach, między innymi- w konkursie na album poświęcony księdzu Twardowskiemu, na Jego obraz, wiersz inspirowany twórczością Jana od Biedronki i wiele innych. Końcowe wyniki  wskazują, że uczniowie są dobrze przygotowani do nadania szkole imienia i sztandaru.

Uroczystość odbędzie się już za tydzień - 1 czerwca w 97 rocznicę urodzin poety, a dziś w miejscowym kościele odbyła sie msza święta w intencji świętej pamięci księdza Twardowskiego z udziałem uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i okolicznych mieszkańców. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Paweł Mania, który w homilii skierowanej przede wszystkim do uczniów wskazał na znaczenie patrona w życiu człowieka i szkoły oraz przybliżył symbolikę sztandaru. Ponadto stwierdził, że jest dumny z tego, że szkoła będzie miała za patrona Jana Twardowskiego, który był dobrym księdzem, wspaniałym poetą i zacnym człowiekiem.