Pokaz TAEKWON-DO

Napisana przez reporter 2012-09-18 14:07:10

W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego naszą szkołę odwiedzili sportowcy, którzy trenują wschodnią sztukę walki zwaną TAEKWON-DO. Wraz ze swym instruktorem, wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy i świata panem Maciejem Żukiem zaprezenowali pokaz tej sztuki, chcąc w ten sposób zachęcić uczniów naszej szkoły do zapisania się do sekcji taekwon-do, która odbywa treningi dwa razy w tygodniu- we wtorki i czwartki w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu. Sportowcy byli ubrani w białe kimona i przepasani pasami, których kolor odzwierciedla stopień zaawansowania oraz  umiejętności zawodnika kaekwon-do. Pokazali między innymi różne techniki walk nożnych, rozbić a także poomse synchroniczne, czyli pokaz synchronicznych układów formatycznych.  W tej dziedzinie sportu obowiązują również ścisłe zasady etyczne, takie jak  grzeczność, uprzejmość (yeui), rzetelność, uczciwość (yomchi), wytrwałość (innae), samokontrola, opanowanie (gugki), nieugięty duch i odwaga(baekjul boolgool), a więc cechy niezwykle ważne i przydatne w życiu.

Na zdjęciu pokaz rozbić nożnych.