Zabawa andrzejkowa

Napisana przez reporter 2012-11-30 10:07:17

Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada. Zgodnie z tą tradycją uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się w wieczór andrzejkowy w naszej szkole, aby lejąc wosk, wspaniale się bawić, ucząc przy okazji szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie z Samorządu Szkolnego wraz z opiekunką panią Małgorzatą Bzdek przygotowali na ten wieczór wiele atrakcji, które pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść  w świat marzeń i fantazji. Było więc wiele wróżb i czarów połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem, dostępnym na szkolnym kiermaszu smakołyków. Więcej zdjęć w galerii.

Na zabawie andrzejkowej uczniowe mieli również okazję zaprezentować swoje pozaszkolne zainteresowania i pasje, które realizują uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu. Martynka Witkowska i Daniel Hućko od roku uczęszczają na zajęcia tańca towarzyskiego, zaprezentowali więc pokaz samby, polki, cha chy i dżajfa. Z kolei Natalka Biszczak, Marysia Bzdek, Julia Popowczak, Michał Biszczak, Natalka Rosa i Dawid Urbański przedstawili pokaz koreańskiej sztuki walki taekwon-do. Andrzejkowy wieczór zakończyła Zumba- taniec zainspirowany połączeniem tańców latynoamerykańskich oraz elemantów fitness.