Finał akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

Napisana przez reporter 2013-05-22 11:19:07

Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty zbierali symboliczne złotówki na ratowanie kresowych cmentarzy, uczestnicząc w akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", której patronował  Dolnośląski Kurator Oświaty, a organizatorem i wykonawcą projektu była Telewizja Wrocław. Akcja miała na celu ratowanie zdewastowanych i zaniedbanych cmentarzy leżących na Kresach Wschodnich, na których spoczywa wielu przodków rodzin naszych uczniów. 18 maja na Rynku Wrocławskim odbył się uroczysty finał projektu, w którym uczestniczyły delgacje młodzieży z ponad 200 szkół, ich nauczyciele, wójtowie i burmistrzowie gmin.  Naszą gminę reprezentowała pani Burmistrz Alicja Sielicka, nauczycielka SP w Dąbiu pani Monika Pakuła- Klimiuk oraz poczet sztandarowy w składzie Mateusz Pakuła, Natalia Biszczak i Maria Bzdek. Imprezę rozpoczęła honorowa defilada pocztów sztandarowych, potem były podziękowania od organizatorów, a na zakończenie uroczysty koncert, któremu partonował  Kardynał Henryk Gulbinowicz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa, Prezydent Wrocławia. Cała impreza stała się prawdziwą lekcją patriotyzmu, manifestacją przywiązania do tradycji, a także okazją do poznania historii swoich rodów.