Z wizytą w Legnickim Polu

Napisana przez reporter 2013-09-09 13:43:56

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Do naszej szkoły uczęszcza 106 dzieci, w tym 33 do dwóch oddziałów przedszkolnych- oddzielnie dla 5 i 6 latków oraz 73 do klas I-VI. Późnym popołudniem, w dniu inaugurcji nowego roku szkolnego poczet sztandarowy naszej szkoły, w składzie Klaudiusz Boczar- chorąży oraz Natalia Rosa i Martyna Łoś- asysta, uczestniczył w uroczystościach nadania Zespołowi Szkół w Legnickim Polu imienia Księżnej Anny i Henryka Pobożnego. Ceremonia rozpoczęła się na dziedzińcu szkolnym od powitania wszystkich zaproszonych gości, wśród których obecna była również pani Beata Pawłowicz- Dolnośląski Kurator Oświaty.  Następnie, wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli korowodem, przy dźwiękach orkiestry, do pobliskiego kościoła pod wezwaniem św. Jadwigi, w którym biskupi legniccy Stefan Cichy i Marek Mendyk odprawili mszę świętą w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Po mszy udano się do miejscowego ośrodka kultury, gdzie biskup Stefan Cichy poświęcił sztandar i tablicę pamiątkową, przekazaną następnie przez władze Gminy Legnickie Pole pani dyrektor Zespołu Szkół- Dorocie Anklewicz- Siczek i uczniom. Po zapadnięciu zmroku, około godziny 21 wszyscy uczestnicy imprezy wrócili z powrotem do kościoła, aby obejrzeć musical "1241. Bitwa pod Legnicą". Musical ten był wielkim wydarzeniem artystycznym  i zrobił na widzach niezapomniane wrażenie. Wśród aktorów występujących w przedstawieniu można było dostrzec Nikolę Wardę -absolwentkę naszej szkoły, obecnie uczennicę Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.