Rok Anioła w naszej szkole

Napisana przez reporter 2013-10-09 13:02:50

We wtorek 8 października rozpoczęła się w naszej szkole akcja pn. Rok Anioła, dzięki której wszyscy – uczniowie i nauczyciele – mają stać się lepszymi ludźmi. Odbył się apel, na którym dzieci przedstawiły główne idee i cel akcji. Uczniowie zwrócili nam uwagę na to, abyśmy nie próbowali przestawiać „drogowskazu od Boga”. Wskazali na proste rzeczy, dzięki którym zbliżymy się do aniołów. Są to: uśmiech na co dzień, czytanie książek, kultura osobista, codzienna modlitwa. Dowiedzieliśmy się, że wśród nas są różne anioły, jak: Rafał, który uzdrawia; Gabriel, który przynosi dobre wiadomości; Michał, który pokonał zło. Zaprezentowały nam się też inne istoty duchowe. Były wśród nich: anioły od kąpieli, anioł zachęcający do czytania, anioł zdrowego jedzenia, anioł kulturalnego grania w piłkę, anioł czyścioszek, anioł muzykant, anioł kwiatowy, anioł od słuchania, anioł pięknej modlitwy.

Poznaliśmy wiele pięknych wierszy o aniołach. Znalazły się tutaj utwory naszego patrona – księdza Jana Twardowskiego Aniele Boży, Anioł poważny i niepoważne pytania, Kazimiery Iłłakowiczównej Anioły. Wspólnie zaśpiewaliśmy „anielskie” piosenki – Tobie chór aniołów śpiewa nową pieśń, A ja będę twym aniołem, Jak anioła głos, Aniele, niebieski posłańcu.

Dzieci w ten dzień przyszły przebrane za anioły. Ale nie o ubiór tutaj chodzi. Najważniejszą sprawą jest zachowanie. Wzorując się na aniołach, mamy starać się być dobrymi, serdecznymi, ciepłymi w stosunku do innych osób. Będziemy przez cały rok zauważać osoby potrzebujące naszej pomocy, wsparcia, współczucia czy wspólnej wesołej zabawy. Każdy, próbując postępować jak anioł, będzie wzorem dla innych. Wierzymy, że postawa ta na stałe zagości w naszych sercach, umysłach i zachowaniu, dzięki czemu czas spędzony w szkole będzie upływał w przyjacielskiej atmosferze. Każdy będzie czuł się ważny, potrzebny i bezpieczny. A na koniec roku szkolnego zbierzemy plony naszej „anielskiej” postawy w postaci świadectw z czerwonym paskiem i wzorowego zachowania.

Nad całością przedsięwzięcia czuwa nasza katechetka, Anna Chudzik.