Napisana przez reporter 2013-10-17 12:23:21

Czternasty października to święto wszystkich pracowników szkół.Uczniowie przy tej okazji dziękują nauczycielom i innym pracownikom szkoły za ich pracę i zaangażowanie. W naszej szkole uczyniono to na uroczystej akademii, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski, którego opiekunką jest pani Małgorzata Jabłońska. Każda klasa przygotowała część artystyczną, według własnego gustu i pomysłu, co dało ciekawy i niebanalny efekt. Młodsi recytowali wierszyki i śpiewali piosenki dedykując je oczywiście swoim ukochanym paniom nauczycielkom, starsi zaś, oprócz wierszy i piosenek, przedstawili prezentację multimedialną ukazującą czasy przeszłe naszej szkoły.A więc dawnych uczniów, którzy dziś są już rodzicami tych obecnych, nauczycieli- jeszcze młodych, rozpoczynających dopiero swoją pracę zawodową, także tych, którzy już nie pracują w naszej szkole, bądź przeszli na emeryturę. Na akademii dyrektor szkoły podziękowała wszystkim nauczycielom za  pracę i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań oraz wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Po akademii odbył się dzień samorządności; przez dwie godziny uczniowie wcielali się w role nauczycieli i pracowników szkoły. Zadania mieli przygotowane wcześniej, a czynności  starannie opracowane. Na zakończenie podzielili się swoimi wrażeniami z nauczycielami i wyrazili opinię, że jednak wolą pozostać w swoich- uczniowskich rolach, a bycie nauczycielem to  naprawdę ciężki zawód i wielka odpowiedzialność.