Napisana przez reporter 2013-12-20 12:18:28

Boże Narodzenie należy do świąt, które nierozerwalnie połączone są z polską tradycją jaką są jasełka.
Jasełka, które tradycyjnie od lat organizowane są w naszej szkole, co roku prezentowane są w innej scenografii, scenerii, oprawie muzycznej i plastycznej. Jednak ich główny wątek jest stały - to narodzenie Pana Jezusa, a wokół tego faktu gromadzą się inne zdarzenia, które dotyczą losów Świętej Rodziny oraz ludzi, którzy się z nią zetknęli. Tematyka obejmuje wątek pasterzy, dzieci, Trzech Króli i okrutnego Heroda, wszystkie te osoby przeżywają cudowną noc narodzenia. Obok śpiewanych przez dzieci kolęd pojawia się także muzyka instrumentalna, gdzie dzieci uzdolnione muzycznie grają na swoich instrumentach.
W tym roku jasełka wystawione zostały  w konwencji tradycyjnej, a wszystko po to, aby dzieci poczuły aurę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Po spektaklu odbył się koncert kolęd i pastorałek. Uroczysty apel był okazją do ogłoszenia wyników konkursu na najlepszego czytelnika miesiąca, zostali nimi: Oliwia Kaczor, Amelia Nowak i Filip Jaśków. Do oglądania zdjęć z wigilii klasowych i jasełek zapraszamy do galerii; zakładka Jaselka 2013