Rajd pieszy "Witaj wiosno"

Napisana przez reporter 2014-04-04 11:50:44

W tym roku uczniowie klas IV-VI powitali wiosnę na 29. rajdzie pieszym zorganizowanym przez PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej pod nazwą „Witaj, wiosno”. Z wcześniej zrobionymi marzannami wyruszyliśmy do Szkoły Podstawowej w Wągrodnie. Tam serdecznie powitała nas pani dyrektor Maria Kubas oraz uczniowie. Na miejsce przybyły również dzieci uczące się w Polance. Mogliśmy zwiedzić szkołę, kupić sobie napoje lub kawałek pysznego ciasta, upieczonego przez gospodarzy.

Prezes PTTK Mieczysław Balowski przygotował dla dzieciaków mnóstwo atrakcji. Na otwarcie imprezy wszyscy wyeksponowali swoje marzanny. Kukły pięknie się prezentowały, jednak trzeba było wybrać najpiękniejszą. Najważniejszym kryterium, oprócz estetyki wykonania, były materiały ekologiczne. Marzanna zrobiona przez klasę V naszej szkoły zajęła I miejsce! Była zarówno piękna, jak i ekologiczna! Po przyznaniu nagród tradycji stało się zadość i wszystkie marzanny spłonęły. Tym rytuałem pożegnaliśmy zimę. Więcej zdjęć w galerii, zapraszamy!

Następnie odbyły się rozgrywki sportowe. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dla miłośników logicznego myślenia czekały szachy, dla lubiących ruch mecz piłki nożnej czy wyścigi w workach. Można też było postrzelać z łuku, poćwiczyć celność rzutów na jeżyku punktowym czy minikoszykówce. Był też konkurs plastyczny. Na zwycięzców czekały nagrody.

Na koniec każdy zjadł grillowaną kiełbaskę. Rajd był znakomitą okazją do integracji międzyszkolnej. Dzieci dobrze się bawiły, nawiązały nowe znajomości, nauczyły się zdrowej, sportowej rywalizacji oraz kulturalnego dopingowania. Pożegnaliśmy się w bardzo dobrych nastrojach, z nadzieją spotkania na kolejnej imprezie.