Z dedykacją dla Jana Pawła II

Napisana przez reporter 2014-04-11 12:44:20

10 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie muzycznym i recytatorskim pn. „Z dedykacją dla Jana Pawła II”, który zorganizowało Gimnazjum w Prochowicach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice.

Najpierw wystąpiły dzieci z repertuarem muzycznym. Nasi uczniowie śpiewali „Barkę”, „Taki mały, taki duży” oraz „Moje Wadowice”. Sukces odniosły dziewczynki z klasy I: Nikola Baran, Olimpia Furkal, Kamila Lis, Joanna Oflus i Agata Urbańska, które za wykonanie piosenki Arki Noego zajęły III miejsce. Uczennice klasy III: Sandra Koszyk i Julia Popowczak otrzymały wyróżnienie.

Po ogłoszeniu wyników I części konkursu do rywalizacji przystąpiły dzieci recytujące wiersze poświęcone Papieżowi-Polakowi. Naszą szkołę reprezentowali: kl. II - Hanna Bzdek, Wiktoria Hućko, Martyna Witkowska, Oliwia Kaczor, Amelia Nowak; kl. V - Natalia Biszczak i Natalia Krzyśko; kl. VI - Natalia Rosa, Martyna Łoś, Gabriela Mokrzycka, Dawid Urbański i Michał Biszczak. W repertuarze znalazły się utwory m.in. Jana Twardowskiego, Juliusza Słowackiego, Marii Przybylskiej, Danuty Niewiadomskiej. Dzieci pięknie, z powagą i wielkim wyczuciem recytowały swoje wiersze . Z zainteresowaniem słuchały utworów w wykonaniu kolegów. Nie udało nam się zwyciężyć w tej kategorii, jednak dzięki udziałowi w konkursie uczciliśmy pamięć i oddaliśmy hołd Janowi Pawłowi II.

Pani dyrektor gimnazjum Renata Stępień, nauczyciele i społeczność uczniowska serdecznie nas ugościli. Na przerwie mogliśmy się poczęstować pysznymi ciastami i napojami. Gimnazjaliści porywali gości do tańca. Znakomicie się bawiliśmy. Był czas na refleksję, zadumę, jak i na dobrą zabawę.