Dni otwarte w Gimnazjum w Prochowicach

Napisana przez reporter 2014-04-14 12:50:22

11 kwietnia uczniowie VI klasy naszej szkoły wraz z wychowawcą zostali zaproszeni do gimnazjum na dni otwarte. Dzieci mogły obejrzeć szkołę, zagłębić się w jej zakamarki, zwiedzić klasy, pracownie i obiekty sportowe. Spotkały się z życzliwymi i otwartymi na propozycje nauczycielami.

Dzień rozpoczął się od niespodzianki - koncertu Gabriela Fleszara. Artysta zapoznał uczniów z niebezpieczeństwami, jakie niosą za sobą używki, jak: nikotyna, alkohol, narkotyki. Dzieci dostały ulotki z najważniejszymi wskazówkami oraz adresami stron internetowych, z których mogą one i rodzice czerpać niezbędną wiedzę o uzależnieniach. Są to: www.narkomania.gov.pl, www.dopalaczeinfo.pl, www.narkomania.org.pl. Ponieważ gimnazjum zwiedzaliśmy razem z szóstoklasistami ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, zostaliśmy podzieleni na grupy. Nami zajęły się nasze absolwentki - Natalia Kaczor i Dagmara Murias. Najpierw udaliśmy się na lekcję historii. Tam uczniowie, przebrani w starożytne stroje, zapoznali nas z krótką historią Egiptu, Izraela, Grecji i Rzymu. Nauczycielka tego przedmiotu Sabina Dorożko uzupełniała informacje, prezentując ciekawe zagadnienia na tablicy interaktywnej. Zorientowała się przy okazji o poziomie wiedzy historycznej przyszłych gimnazjalistów. Następnie przeszliśmy do klasy chemicznej. Tutaj pani Ewa Chrzan zachęcała dzieciaki do czynnego zainteresowania chemią. Uświadamiała, że wszystko, co nas otacza, związane jest z tą dziedziną nauki. Uczniowie przeprowadzali eksperymenty. Dowiedzieli się wiele o reakcjach chemicznych oraz zasadach bezpieczeństwa, które należy stosować „bawiąc się” w chemika. Ciekawa była lekcja fizyki. Nauczyciel Mariusz Stępniak wraz z „asystentami” zafascynowali dzieciaki światem fizyki. Przeprowadzili doświadczenia z polem magnetycznym, elektrostatyczne i wiele innych, dzięki którym nasi uczniowie nie mogli usiedzieć na miejscu. Każdy chciał zobaczyć efekty doświadczeń.

Po przeżyciach intelektualnych przyszedł czas na coś dla ciała i ducha. Zostaliśmy zaproszeni do pracowni, z której unosiły się fantastyczne zapachy. Pani Jolanta Strzałkowska ze swoimi uczennicami odkryła przed nami świat eksperymentów kulinarnych i artystycznych. Dowiedzieliśmy się, co gimnazjaliści robią na zajęciach praktycznych i artystycznych. Osobiście skosztowaliśmy wspaniałych potraw - pizzy, tostów, ciast i babeczek. Poznaliśmy wyposażenie pracowni. Na koniec wizyty nauczyciel wychowania fizycznego, pan Jarosław Pedryc, z pomocą nauczycieli i gimnazjalistów postanowili nauczyć nas tańca belgijskiego. Kroki okazały się proste i nasi uczniowie, po przełamaniu wstydu, pląsali po korytarzach gimnazjum w takt muzyki. Jeszcze lepiej bawili się podczas tańca chocolate. Pożegnaliśmy się w fantastycznych nastrojach. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w gimnazjum. Dziękujemy gospodarzom za wspaniałe przyjęcie.Zapraszamy do galerii zdjęć, zakładka "Dni otwarte w gimnazjum 2014"