Święto Patrona Szkoły

Napisana przez reporter 2014-06-03 11:57:16

30 maja 2014 r. w naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, którym jest poeta ksiądz Jan Twardowski. W tym dniu odbył się również piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

O godz. 9.00 zebraliśmy się w holu szkolnym, następnie został uroczyście wprowadzony sztandar, którego poczet stanowili uczniowie klasy szóstej: Klaudiusz Boczar- chorąży, Natalia Rosa i Martyna Łoś- asysta, po czym wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy. Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Pietruszkiewicz, która powitała zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli oraz w krótkim przemówieniu przedstawiła najważniejsze aspekty życia i twórczości księdza Jana Twardowskiego. Wyraziła dumę z tego, że nasza szkoła nosi imię wielkiego poety, oraz nadzieję, że godnie Go reprezentuje, natomiast rodziców zapewniła, że wartości, jakie nasz Patron uosabiał i wyznawał całym swoim życiem, tj. miłość do Boga, ludzi, ukochanie świata są inspiracją dla uczniów do stawania się coraz lepszym i szczęśliwszym człowiekiem. Zdjęcia z uroczystości można oglądać w galerii- zakładka Swieto Patrona 2014. Zapraszamy!

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Moniki Pakuły- Klimiuk i p. Małgorzaty Pawlik. Dzieci zaprezentowały zebranym montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Ksiądz Twardowski uczy i bawi”, na który złożyły się scenki rodzajowe odgrywane z humorem przez dzieci, a zaczerpnięte z opowiadań i wierszy zawartych głównie w tomiku „Patyki i patyczki.” Zebrani obejrzeli także prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Pawlik, która była wzruszającym wspomnieniem osoby księdza Jana Twardowskiego. W prezentacji znalazły się również slajdy z uroczystości nadania szkole imienia, która odbyła się 1 czerwca 2012r. i ubiegłorocznej wizyty uczniów na grobie księdza Jana, który spoczywa w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Po zakończeniu części  artystycznej, na boisku szkolnym i przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się piknik rodzinny, na którym uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach i zawodach sportowych, a także posilali się pysznymi kiełbaskami upieczonymi na grillu przez rodziców.