Zajęcia integracyjne "Szkolna nocka"

Napisana przez reporter 2014-10-15 13:50:06

Już po raz trzeci w dniach od trzeciego do czwartego października odbyły się w naszej szkole zajęcia integracyjne pod nazwą "Szkolna nocka". Uczniom przypadła do gustu taka forma spedzania wolnego czasu, jaką zaproponowali nauczyciele.. Jedną z ulubionych zabaw terenowych są pdchody. dzieciaki z niebywałym zapałem zaangażowały się w przeczesywanie okolic w poszukiwaniu zadań do wykonania. Uważnie stosując się do wskazówek, zaglądały w każdą dziurę, pod kamienie, w krzaki... Wszystkie przygotowane przez nauczycieli zadania wykonały z rzetelnością i humorem. Stawiły czoła zadaniom matematycznym oraz łamigłówkom polonistycznym. Wykazały się znajomością języka angielskiego, wspaniałym śpiewem i sprawnością fizyczną. Najlepszym tropicielem zagadek w tym roku okazał się Julian Szlendak -uczeń klasy IV.

Po trudach w terenie, na boisku szkolnym na dzieci czekało ognisko, na którym upiekły sobie kiełbaskę, a potem były...ciemnosci, poznawanie terenu szkoły z latarkami, strachy... Następnie nauczyciele zaprosili uczniów na warsztaty historyczno- artystyczne. Na sali gimnastycznej powstawały wspaniałe obrazy zamków, osada Biskupin oraz herb Polski. Prace można obejrzeć w szkole. Wspólna kolacja była okazją do rozmów, nauki kulturalnego zachowania się przy stole oraz umiejętności pozostawiania po sobie porządku. Nie obyło się bez szalonych tańców! Potem już tylko pompowanie materaców, układanie się w śpiworach i film na dobranoc.

Następnego dnia, propagujac zdrowy i aktywny tryb życia, uczniowie wstali o 6 rano i udali się na jogging. Niestety, nie wszyscy wykazali się dobrą kondycją, ale wszyscy mieli dobre chęci, a śniadanie po porannym bieganiu smakowało wyśmienicie. Potem pożegnano się w dobrych humorach i z zapewnieniem, że w przyszłym roku spotkamy się znowu. Szkolną nockę przygotowały panie nauczycielki: Małgorzata Jabłońska, Anna Nowicka, Małgorzata Pawlik, Monika Pakuła-Klimiuk, a warsztaty historyczne prowadziła Marzena Gruca. Zdjęcia  można oglądać w galerii- zakładka Szkolna nocka 2014.