Podziel się radością pomagania!

Napisana przez reporter 2014-12-05 10:44:44

Klasa VI  uczestniczy w ogólnopolskim projekcie Szlachetna Paczka. Jest to projekt, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin znajdujących się w potrzebie. Adresy tych rodzin pozyskują wolontariusze działający lokalnie. W tym roku Szlachetna Paczka organizowana jest już po raz czternasty i ma zasięg ogólnopolski. Paczkę może zrobić każdy, a najlepiej wspólnie z przyjaciółmi, rodziną lub, tak jak w naszej szkole, z całą klasą. Z internetowej bazy rodzin potrzebujących uczniowie klasy szóstej naszej szkoły, wraz  z wychowawczynią panią Małgorzatą Jabłońską, wybrali rodzinę pani Ani i pana Tomasza z córkami Moniką i Amelką i przygotowali dla nich szlachetną paczkę, w której znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy- odzież, żywność, słodycze, zabawki dla czteroletniej Amelki i materiały dydaktyczne dla starszej Moniki.Oprócz tego zbierane są pieniądze na zakup pralki, której rodzina nie posiada. Udział uczniów w akcji został potwierdzony certyfikatem.

Z ostatniej chwili

Po rozpropagowaniu akcji w szkole, włączyli się do niej inni uczniowie i nauczyciele. Tak więc obecnie już cała szkoła uczestniczy w projekcie, wspólnie przygotowujemy Szlachetną Paczkę i wspólnie dzielimy się radością pomagania.