"Szlachetna paczka"-podsumowanie akcji

Napisana przez reporter 2015-01-02 10:24:33

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła otrzymała podziękowanie za uczestnictwo w akcji "Szlachetna Paczka" wraz z relacją ze spotkania z rodziną przy wręczaniu paczki następującej treści:

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Cała rodzina była bardzo wzruszona. Pani Ania, jak zobaczyła pralkę, popłakała się ze wzruszenia i szczęścia. Mała Amelka ufnie ubrała papcie i kurteczkę, co chwilkę powtarzając "dziękuję". Była tak zaskoczona i cichutka. Pan Tomasz drżał ze wzruszenia i z radości. Co kilka minut powtarzał, że to nie do ogarnięcia tyle szczęścia oraz że to cud, że ktoś właśnie o nich pomyślał. Ubierał córeczkę w nowy płaszczyk i całował ją pełen szczęścia, że Amelka dostała tyle cudnych rzeczy. Na pożegnanie wszyscy członkowie rodziny dziękowali ze wzruszeniem powtarzając, że to tak wiele dla nich znaczy, że trudno to wyrazić słowami. Rodzina przeżyła wspaniałe chwile szczęścia, uwierzyła, że są dla kogoś ważni, że jeszcze piękne chwile są przed nimi. Dzięki otrzymanym prezentom nabrali chęci dalszej walki o pracę o stworzenie lepszego życia dla siebie, a w szczególności dla dziewczynek. Amelka przygotowała dla darczyńców rysunek, ale zaskoczenie całą sytuacją spowodowało, że rodzice przypomnieli sobie o nim, jak darczyńcy już odjechali. Prosili wolontariusza o przekazanie najcudowniejszych życzeń wszystkim darczyńcom Szlachetnej Paczki.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Jestem ogromnie wzruszona. Państwa postawa zmienia mój obraz świata. Dotychczas trudno było mi uwierzyć, że tak wiele osób chce dzielić się z innymi. Włożyli Państwo tak wiele wysiłku w przygotowanie paczek. Były one cudne. Byłam ogromnie wzruszona tym, że każdy element paczki był kupiony dla konkretnego członka rodziny, że ważny był każdy szczegół: kolor sukieneczki, wzór na pościeli, płaszczyk dla Amelki. Cudowne było to, że do zorganizowania paczek przyczyniły się dzieci, które z takim zaangażowaniem zbierały dary dla rodziny. Jestem dumna, że mogłam z tak wspaniałymi ludźmi współpracować. Był to dla mnie prawdziwy zaszczyt.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dla nas paczkę. Tak bardzo jesteśmy wszystkim wdzięczni, że brakuje nam słów i łzy szczęścia napływają nam do oczu. Tyle szczęścia na raz, że aż ciężko to wyrazić słowami. To niewiarygodne, że ktoś zadał sobie tyle trudu, aby nas obdarować.Jesteście kochani i wspaniali. Myślimy, że to są to ludzie ogromnego serca, ludzie, którzy są bogaci nie tylko przez to, co mają, ale jak wspaniale się dzielą z innymi. Nie potrafimy tak mówić pięknie jak oni pięknie dają szczęście. Myślimy, że to są nasi aniołowie.