Afrykańskie wrażenia z ...wrocławskiego zoo

Napisana przez reporter 2015-02-27 09:00:28

W środę (25.02) nasi uczniowie wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę do Afrykarium we Wrocławiu. Najpierw przespacerowali się po zoo. Dzieci obejrzały żyrafy, zebry, słonie, nosorożce, niedźwiedzie, wilki i wiele innych zwierząt, które wylegiwały się na zimowym słońcu. Dobrze bawiły się w pawilonie Madagaskar, gdzie szukały króla Juliana z „Pingwinów z Madagaskaru”, mogły pogłaskać owce i kozy w zagrodzie zwierząt.

W Afrykarium uczniowie brali udział w warsztatach pn. „Kruchy lód - krucha przyszłość”. Dowiedzieli się, gdzie leży Arktyka a gdzie Antarktyka, jakie zwierzęta zamieszkują te niegościnne tereny. Rozpoznawali dźwięki, która można usłyszeć na obu biegunach, np. pękającego lodu, pingwinów, lwa morskiego, kroków polarnika. Dyskutowali o problemie ocieplenia klimatu, konieczności dbania o środowisko poprzez oszczędzanie energii, segregację śmieci. Pani instruktorka uświadomiła uczniom, jak ważne są ich własne działania dla ratowania naszej planety.

Niesamowite wrażenie wywarło na dzieciach zwiedzanie Afrykarium. Bardzo emocjonalnie reagowały, kiedy nad ich głowami przepływały kolorowe ryby, płaszczki, rekiny czy żółwie. Ścigały się z pingwinami oraz fokami. Podziwiały ogromne manaty. Dziwiły się pożywieniu zwierząt. Nikt nie chciał wracać do domu. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Małgorzata Jabłońska, Małgorzata Pawlik, Zbigniew Stępień i Monika Pakuła-Klimiuk.