Finał konkursu "Znam Prochowice i okolice"

Napisana przez reporter 2015-05-14 11:08:36

Już po raz trzeci nasza szkoła zorganizowała konkurs wiedzy regionalnej "Znam Prochowice i okolice", skierowany do wszystkich placówek oświatowych gminy, a więc szkół podstawowych, przedszkola i gimnazjum, jego pomysłodawczynią i realizatorką jest nauczycielka historii pani Marzena Gruca. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice pani Alicja Sielicka. Nagrody dla tegorocznych finalistów ufundowali sponsorzy - radni Rady MiG: pani Maria Maćkowiak, pani Małgorzata Rutowicz, pani Marta Jędras, pan August Pawlik, pan Sebastian Siwoń oraz Motor- Kompleks Mirosław Kutryn.Nagrody rzeczowe przekazał Urząd Miasta i Gminy Prochowice. Konkurs, jak zwykle, przebiegał dwuetapowo i był podzielony na trzy kategorie wiekowe. Najmłodsi uczestnicy- dzieci z Przedszkola Miejskiego w Prochowicach i oddziału przedszkolnego przy naszej szkole miały, wspólnie z rodzicami, wykonać makietę budynku lub obiektu charakterystycznego dla naszego miasteczka i jego okolic. Zadaniem uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Prochowicach oraz naszej było sporządzenie pracy plastycznej przedstawiającej symbol Prochowic, mógł to być herb lub obiekt. Natomiast dla uczniów klas IV-VI został przygotowany quiz wiedzy o historii i teraźniejszości miasta i gminy Prochowice. Na zdjęciach zwycięskie prace- makiety prochowickiego ratusza i kościoła św. Andrzeja.

W dniu dzisiejszym odbył się finał konkursu wiedzy oraz ogłoszenie wyników w kategoriach przedszkola i klas I-III. Jury w składzie pani Maria Maćkowiak, pani Ilona Todynek i pan August Pawlik pilnie przysłuchwało się odpowiedziom dwóch drużyn reprezentujących SP Prochowice i naszą szkołę. Uczniowie prawie ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie znakomicie, zwycięzca jednak może być tylko jeden i w tym roku była to drużyna ze szkoły w Prochowicach w składzie Wiktoria Mazur, Alicja Dykas, Natalia Zelek, Julita Zielińska i Gabriela Tyfel. Drugie miejsce zajęła nasza szkoła, którą reprezentowali: Natalia Krzyśko, Natalia Biszczak, Jakub Grzesiuk, Patrycja Zadarnowska i Marek Misiura. Jeśli chodzi o wyniki konkursu w młodszych kategoriach wiekowych, to arbitrzy oceniający prace mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ na konkurs wpłynęło mnóstwo prac, a co jedna to ładniejsza. Trzeba było jednak wybrać, a więc wyniki są następujące:

W kategorii prac plastycznych- makieta: I miejsce- Łukasz Cylka, II miejsce -Filip Kubicki- oddział przedszkolny SP Dąbie, III miejsce- Karolina Obuchowska- Przedszkole Miejskie w Prochowicach.

W kategorii prac plastycznych- symbol: I miejsce Hanna Bzdek- SP Dąbie, II miejsce- Szymon Dębicki- SP Prochowice, III miejsce Joanna Oflus- SP Dąbie, wyróżnienie -Filip Machała SP Dąbie. Każdemu uczestnikowi konkursu należą się wielkie gratulacje, a sponsorom- serdeczne podziękowania. Wszystkie prace plastyczne są do obejrzenia w naszej szkole, natomiast makiety będzie można podziwiać od przyszłego tygodnia w Urzędzie Miasta i Gminy Prochowice.