Kocham moją mamę

Napisana przez reporter 2015-05-28 09:54:04

Pod takim hasłem odbył się naszj szkole międzygminny konkurs plastyczny na portret mamy, przeznaczony dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Uczniowie klas II-IV wykonali natomiast, z okazji Święta Matki, laurki . Prace przygotowały dzieci z Prochowic, Wągrodna, Polanki i Dąbia. Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Wpłynęło aż 119 prac! Wszystkie zasługiwały na uwagę,  były kolorowe, radosne i pomysłowe, pełne miłości i czułości dzieci do swoich mam.  Prace zostały wykonane w różnorodnych technikach plastycznych takich jak: pastele, farby plakatowe, pisaki, wycinanka, grafika, wyklejanka, kolaż. Jury w wyniku długich obrad wyłoniło zwycięzców.

W kategorii Portret Mamy I miejsce zajął Filip Machała ze szkoły w Dąbiu; II miejsce – Jakub Łoś, również z Dąbia i III miejsce Julia Żok ze szkoły w Wągrodnie.

W kategorii Laurka dla Mamy zwyciężyli: Amelia Nowak ze szkoły w Dąbiu – I miejsce; Aleksandra Mikuła z Prochowic –II miejsce i Paulina Kostrzewa z Wągrodna  - III miejsce. Komisja była zachwycona wysokim poziomem artystycznym prac i przyznała kilkadziesiąt wyróżnień. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Konkurs zorganizowała nauczycielka plastyki – Małgorzata Pawlik.