Święto patrona szkoły

Napisana przez reporter 2015-06-10 10:32:53

Ksiądz Jan Twardowski- patron naszej szkoły urodził się 1 czerwca 2015r. w Warszawie, co oznacza, że w tym roku przypadła setna rocznica Jego urodzin. Z tej okazji 29 maja zorganizowaliśmy święto szkoły, na które przybyli goście: pani Maria Maćkowiak- Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Prochowice, radni- pani Małgorzata Rutowicz i pan August Pawlik, ksiądz proboszcz parafii Kawice Paweł Mania oraz pani Barbara Rosiak- inspektor do spraw oświaty Urzędu Miasta i Gminy Prochowice, która reprezentowała panią burmistrz Prochowic. Święto miało charakter urodzinowego pikniku rodzinnego i w takiej konwencji przygotowana została dekoracja szkoły, część artystyczna oraz gry i zabawy na boisku. Wcześniej w szkole odbyły się konkursy, które miały przybliżyć uczniom twórszość i sylwetkę poety oraz ogólnoszkolne czytanie poezji Jana od Biedronki. Nasza szkoła brała także udział  w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla szkół noszących imię księdza Twardowskiego pod nazwą Biedronka dla księdza Jana. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, a jego uczestnicy musieli  wykonać biedronkę w formie przestrzennej.  Na konkurs wysłane zostały prace wykonane przez Kacpra Konefała oraz Filipa Mulkę.