Święto wiosny

Napisana przez reporter 2016-04-13 13:08:41

Dzień wiosny obchodziliśmy hucznie wraz o PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej, uczestnicząc w rajdzie Witaj Wiosno! Od rana uczniowie klas I-III oraz oddział przedszkolny na boisku szkolnym odganiali zimę, biorąc udział w licznych konkursach przygotowanych przez członków PTTK. Dzieciaki m.in. trafiały rzutkami do celu, pokonywały slalom na hulajnodze, wykazywały się celnością rzutów do siatki. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Następnie, zaopatrzone w kolorowe kwiaty, przemaszerowały w barwnym korowodzie po Dąbiu, prosząc zimę, by odeszła. Uczniowie klas IV-VI udali się na rajd pieszy do Cichoborza, gdzie na boisku rywalizowali między sobą w różnorodnych konkursach, rozegrali miecz piłki nożnej. Głównym punktem programu był wybór najpiękniejszej marzanny. I  miejsce zajęła klasa IV. Jednak wszyscy za trud włożony w zrobienie kukieł dostali cukierki. Po upieczeniu i zjedzeniu pysznych kiełbasek, marzanny, na znak pożegnania zimy, spłonęły w ognisku. Skutek chyba odnieśliśmy, bo pogoda dopisywała. Zrobiło się ciepło i pięknie świeciło słońce. Dziękujemy panu prezesowi PTTK, prof. Mieczysławowi Balowskiemu, za organizację święta wiosny w naszej szkole.