Dokarmiamy zwierzęta leśne

Napisana przez reporter 2011-03-02 10:55:41

W czasie ferii zimowych Szkolna Grupa Wolontaryjna wyjechała z leśniczym, rodzicem panem Szlendakiem oraz pedagogiem szkolnym do okolicznego lasu aby na miejscu wybudować duży paśnik dla zwierząt i umieścić w nim karmę, którą uczniowie zbierali przez cały styczeń.Dzieci pomagały leśniczemu przy budowaniu paśnika, przez rozpoczęciem pracy otrzymały informację, iż paśnik powinien zapewniać osłonę pożywienia przed opadami a jednocześnie jego budowa musi pozwalać na łatwe opuszczanie go przez zwierzęta. Po wybudowaniu dzieci wypełniły go karmą dla zwierząt. Więcej zdjęć w galerii. W przerwie na odpoczynek - dzieci mogły upiec w ognisku kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały. W czasie pogadanki przy ognisku dzieci poznały pracę służby leśnej polegającą przede wszystkim na sadzeniu drzew, dokarmianiu zwierząt, usuwaniu starych, chorych drzew, zwalczaniu szkodników, niszczeniu pułapek i sideł a także zabezpieczaniu lasów przed pożarem.