Odkrywamy talenty na wiosnę

Napisana przez reporter 2011-03-23 20:42:44

Odpowiadając na propozycję Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall, która obecny rok szkolny ogłosiła Rokiem Odkrywania Talentów, w pierwszy dzień wiosny zorganizowaliśmy w szkole pokaz talentów naszych uczniów. Dzieci miały niecały tydzień na przygotowanie się do prezentacji własnych umiejętności. Z zadania wywiązały się wspaniale.

Uczniowie pokazali nam talenty wokalne. Uzdolnienia w tym kierunku przejawiali zarówno najmłodsi, jak i najstarsi uczniowie. Śpiewali piosenki o wiośnie, znane szlagiery z repertuaru m.in. zespołu Feel, Dody, Ewy Farny. Dziewczynki z przedszkola wdzięcznie poruszały się przy afrykańskich rytmach i nie tylko. Chłopcy, charakterystycznie ubrani, z dużym wyczuciem rapowali. Mogliśmy też podziwiać hip-hop. Były też talenty plastyczne. Mogliśmy podziwiać farmę przyszłości, jaką wymarzył sobie przedszkolak Jakub Grzesiuk, oryginalne samochody Dawida Urbańskiego i Jarka Błażeńki, konie Gabrieli Szlendak, starożytny rydwan Mateusza Pakuły oraz Anioła Stróża Pauliny Tomaszewskiej. Gabriela Mokrzycka zachwyciła publiczność recytacją wiersza Jana Brzechwy pt. „Samochwała”. Bardzo podobały się prezentacje zdolności sportowych. Były skoki przez skakankę, odbijanie piłki. Babeczki i ciasteczka Zuzanny Pawlik oraz Natalii Kaczor pięknie się prezentowały i równie dobrze smakowały. Chłopcy z klasy VI - Patryk Miśkiewicz, Michał Wojszwiłło i Damian Wojtkowski - wykazali się niezwykłymi zdolnościami manualnymi. Ich łabędzie oraz koszyk wielkanocny, czy żuraw zrobione według wzorów origami, sztuki składania papieru pochodzącej z Chin, wzbudziły nasz podziw i uznanie. W tym dniu zostały rozdane nagrody przez panią Barbarę Czop za udział w Szkolnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym dla kl. IV-VI „Przyjaciel Przyrody”, który odbył się 14 marca. W kategorii klas IV zwycięzcą konkursu został Mateusz Pakuła, drugie miejsce przypadło Katarzynie Juszczak, trzecie zajęła Wiktoria Keller. W kategorii klas V-VI na pierwszym miejscu znalazła się Klaudia Guzik, na drugim Natalia Kaczor, zaś na trzecim Zuzanna Pawlik. Zwycięzcy konkursu w nagrodę otrzymali dyplomy oraz „Popularną encyklopedię” Collinsa. Pierwszy dzień wiosny uczciliśmy radośnie, odkryliśmy wiele niepospolitych talentów, które trzeba pielęgnować i rozwijać. Humory nam dopisywały. Szkoła była w tym dniu pięknie udekorowana. Wiosna z radością wkroczyła w nasze progi i tak jej się spodobało, że została na stałe. Klasa V przygotowała kiermasz, na którym każdy mógł sobie kupić cos słodkiego. Na zakończenie wszyscy uczniowie, z kolorowymi kwiatami wykonanymi z bibuły, wraz z wychowawcami udali się na spacer, by pożegnać zimę. Marzanna dostała bilet na samolot i odleciała na biegun, zabierając ze sobą Panią Zimę. Więcej zdjęć w galerii.