Dzień Szkoły bez Przemocy

Napisana przez reporter 2011-06-07 17:13:13

Szkoła Podstawowa w Dąbiu, realizując ogólnopolski program Szkoła bez Przemocy, 6 czerwca 2011 r. obchodziła Dzień Szkoły bez Przemocy. Była to już IV edycja tego programu. W tegorocznych obchodach wzięło udział ponad 2 tysiące szkół z całej Polski. Znaleźliśmy się w gronie placówek, które nie zgadzają się na przemoc i robią wszystko, aby szkoła była miejscem przyjaznym dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Zapraszamy do galerii

Obchody Dnia bez Przemocy rozpoczęły się apelem, na którym dzieci przedstawiły zagrożenia związane z przemocą oraz pokazały, jak należy się grzecznie i kulturalnie zachowywać. Uczniowie przedstawiali inscenizacje propagujące styl życia bez przemocy. Każda klasa zrobiła na konkurs plakat „Stop przemocy”. Uczniowie doskonale się bawili podczas gier stolikowych. Na boisku szkolnym odbyły się turnieje sportowe. Ponieważ Szkoła bez Przemocy to nie tylko dobre zachowanie w stosunku do ludzi, ale również do przyrody, nasza szkoła nawiązała owocną współpracę z nadleśnictwem w Motyczynie. Zimą nasi uczniowie zbierali karmę dla zwierząt, którą następnie z panem leśniczym zawozili do lasu i tam budowali karmniki dla zwierząt. 6 czerwca gościliśmy leśniczego Józefa Biernata, który wraz innymi pracownikami leśnymi przywiózł naszym uczniom plansze i materiały edukacyjne na temat życia i zwyczajów leśnych zwierząt. Przygotowali również pyszne kiełbaski. W obchody Dnia bez Przemocy aktywnie włączyli się również rodzice, którzy przygotowywali potrawy z grilla, oraz prochowicki ośrodek pomocy społecznej. Spędziliśmy miło czas, wspólnie się bawiąc. Nagrody dla zwycięzców w konkursach i turniejach sportowych ufundowała Komisja Antyalkoholowa w Prochowicach i pani Elżbieta Tyszko. Koordynatorem programu był pedagog szkolny Roman Tylawski.