Napisana przez reporter 2011-10-19 08:46:53

"Świat w barwach jesieni" pod takim tytułem Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Prochowicach ogłosiła konkurs recytatorski, do którego swój udział zgłosiła również nasza szkoła. Konkurs składa się z dwóch etapów- eliminacje szkolne i finałowe. Finałowe odbędą się 28 pażdziernika, natomiast szkolne- organizowane przez naszą szkolną bibliotekę oraz jej opiekunkę panią Violettę Grabowską, odbyły się we wtorek 18 pażdziernika. Do eliminacji przystąpiło 16 uczniów podzielonych na dwie grupy wiekowe- klasy I-III i IV-VI. W obecności całej społeczności szkolnej, na tle pięknej jesiennej dekoracji uczestnicy konkursu prezentowali utwory poetyckie utrzymane w konwencji głównego tematu "Świat w barwach jesieni". Zwycięzcami konkursu zostali: w młodszej grupie wiekowej Natalia Krzyśko - I miejce, Maria Bzdek -II miejsce i Natalia Biszczak miejsce III. Natomiast w grupie klas starszych zwyciężył Mateusz Pakuła, II miejsce zajęła Natalia Rosa, a III Wiktoria Keller. W etapie finałowym, oprócz wyżej wymienionych naszą szkołę reprezentować jeszcze będą Dawid Urbański i Anna Szuszkiewicz. Na zdjęciu wszyscy uczestnicy konkursu. Więcej zdjęć obejrzycie w galerii.