Szlachetna paczka

Napisana przez reporter 2011-12-06 09:03:13

"Za wschodnią granicą żyje wielu naszych rodaków, tysiące polskich dzieci, które z okazji Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. Zwracam się po raz kolejny do dolnośląskich uczniów i przedszkolaków- podarujcie paczkę na Kresy"- z takim apelem zwróciła się do uczniów Pani Beata Pawłowicz -Dolnośląski Kurator Oświaty. Nasza szkoła, odpowiadając na ten apel, zorganizowała zbiórkę darów- głownie słodyczy, ale również innych produktów żywnościowych i zabawek. Uczniowie bardzo chętnie dzilili się swoimi paczkami mikołajowymi, dary przynosili również dorośli- rodzice i nauczyciele i tym sposobem zgromadziliśmy całkiem sporą szlachetną paczkę,  która w piątek 9 grudnia zostanie zawieziona do Oddziału Kuratorium Oświaty w Legnicy, a pod koniec grudnia trafi wraz z innymi tradycyjnie na Ukrainę- tam, gdzie biją stęsknione, polskie serca. Wszystkim darczyńcom, za ich hojność i szlachetne serce składam serdeczne podziękowania.

Na zdjęciu: dary składają dzieci z oddziału przedszkolnego