Wizyta Biskupa

Napisana przez reporter 2012-02-06 08:55:55

W piątek trzeciego lutego naszą szkołę odwiedził Jego Ekscelencja  ksiądz  Stefan Cichy Biskup Legnicki.  Wizyta miała związek z wizytacją kanoniczną, która aktualnie odbywa się w dekanacie Prochowice. W progach szkoły księdza Biskupa powitała delegacja Samorządu Uczniowskiego, a uczennica klasy III Marysia Bzdek wręczyła Mu kwiaty. Następnie ksiądz Biskup obejrzał występ uczniów, w czasie którego recytowana była poezja księdza Jana Twardowskiego- przyszłego patrona naszej szkoły. Na zakończenie ksiądz Biskup został poproszony o przeczytanie dzieciom jednego z wybranych przez siebie utworów księdza Twardowskiego i ku zaskoczeniu wszystkich wyrecytował z pamięci wiersz krótki treścią, ale niezwykle bogaty w wymowę- "Po koncercie". W prezencie pożegnalnym przewodnicząca SU Zuzanna Pawlik wręczyła księdzu Biskupowi wykonany przez dzieci przycisk do papieru przedstawiający biedronkę. Podarek również nawiązywał do poezji księdza Twardowskiego, gdyż poeta, z racji tematyki swych utworów, często był nazywany "ksiądz Biedronka".

Zapraszamy do galerii.