Wygląd newsów

The news below might not look the same when included in your website because of the Fusion News skin that is in use.

Podziękowanie za pracę posted by reporter on 2017-08-30 10:39:23
Informacja na temat podręczników na nowy rok szkolny posted by reporter on 2017-06-08 12:52:07
Spektakl teatru "Blaszany bębenek" posted by reporter on 2017-06-07 11:16:12
Uśmiechnięte dzieci w dniu swojego święta posted by reporter on 2017-06-07 10:58:40
Zwiedzamy Polskę z PTTK posted by reporter on 2017-06-07 10:56:30


1 2 326 27 28

Rozśpiewane przedszkolaki

Napisana przez reporter 2010-04-01 22:02:06

W niedzielę 28 marca dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, które odbyły się w POKiS-ie w Prochowicach. Nasze utalentowane maluchy: Amelia Skuza, Oksana Juszczak i Ewelina Adamkiewicz – 6-latki oraz Sandra Koszyk i Julian Szlendak – 5-latki zajęły pierwsze miejsce! Wychowawczyniom, paniom Violetcie Grabowskiej i Marioli Straube, gratulujemy profesjonalnego przygotowania wychowanków do występu. Dzieci wezmą udział w festiwalu. Ich talent będzie można podziwiać podczas Wielkiej Majówki z POKiS-em.


komentarze 0
Spotkanie z policjantem

Napisana przez reporter 2010-04-01 22:01:06

Pod koniec marca naszą szkołę odwiedzili legniccy i prochowiccy policjanci: Jan Fornal, Ryszard Lisiecki, Robert Wierzbicki i Wojciech Jankowski. Spotkali się z uczniami, by uświadomić im, jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo, uwrażliwić na zachowanie wszelkich środków ostrożności. Uświadamiali dzieciom, iż za przestępstwo każdy ponosi odpowiedzialność. Tak więc wagary, nielegalne ściągnie muzyki czy filmów z internetu czy głupie dowcipy telefoniczne, np. o podłożeniu bomby, nikomu nie ujdą bezkarnie. Apelowali, by każdy dbał o swoje bezpieczeństwo, zdrowie i życie.


komentarze 2
Programy profilaktyczne

Napisana przez reporter 2010-04-01 22:00:24

W drugim semestrze ruszyły w szkole dwa programy profilaktyczne. Pierwszy jest realizowany w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach I-III. Nosi on nazwę „Pierwsza pomoc”. Został opracowany przez panią Violettę Grabowską. Drugi to „Profilaktyka agresji”. Jest adresowany do uczniów głównie klas IV-VI, rodziców i nauczycieli. Stworzył go pedagog szkolny – Roman Tylawski. czytaj więcej


komentarze 0
Koniec z zimą!

Napisana przez reporter 2010-04-01 21:59:01

22 marca powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III zorganizowali pochód z marzannami, którego uwieńczeniem było spalenie kukieł, wśród głośnych okrzyków żegnających zimę. Zwyczaj ten przejęliśmy od naszych przodków, którzy wierzyli, że poprzez ogólny hałas, śpiewy i gry na rozmaitych instrumentach skutecznie odstraszą zimę. Wysiłki naszych wychowanków nie poszły na marne. Pogoda od razu się poprawiła i zza chmur wyszło słońce.


komentarze 0
Rekolekcje wielkopostne

Napisana przez reporter 2010-04-01 21:58:03

11 i 12 marca uczniowie i nauczyciele wzięli udział w rekolekcjach, które w kościele w Dąbiu poprowadził Jan Wojciechowicz – proboszcz Parafii Świętego Łukasza Ewangelisty z Rui. Wspólnie modliliśmy się, śpiewaliśmy pieśni kościelne, zastanawialiśmy się nad siłą ludzkiej i boskiej miłości, przypomnieliśmy, jak ważna dla każdego człowieka jest spowiedź.


komentarze 0
Sukces Nikoli w IV Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Napisana przez reporter 2010-03-15 10:19:25

12 marca uczennice naszej szkoły brały udział w IV Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej, organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Dziewczęta z zespołu wokalnego zaśpiewały pieśń pt. "Rota", a szóstoklasistka Nikola Warda piękną śląską pieśń powstańczą "Puść mnie matko do powstania", którą kiedyś śpiewał Ryszard Riedel z zespołem "Dżem". Piosenka w wykonaniu Nikoli wzbudziła zachwyt nie tylko publiczności ale również jury, bowiem zajęła w tym przeglądzie I miejsce. Nagrodą jest uczestnictwo w koncercie galowym, 30 kwietnia w Operze Wrocławskiej, na który serdecznie zapraszamy wszystkich fanów wielkiego talentu Nikoli.


komentarze 0
8 Marca

Napisana przez reporter 2010-03-09 13:22:00

Święto Kobiet w tym roku było w naszej szkole obchodzone wyjątkowo uroczyście. Panowie, ci najmłodsi i ci starsi przygotowali dla wszystkich pań, tych najmłodszych i tych starszych uroczystą akademię z piosenkami, dedykacjami, wierszami i scenkami, wszystko okraszone znakomitym humorem i skrzące się dowcipami. Panie nauczycielki zostały obdarowane przepięknymi wiosennymi wiązankami tulipanów, a uczennice otrzymały słodki upominek. Więcej zdjęć znajdziesz w galerii.


komentarze 1
Konkurs "czyste wody, zdrowe ryby"

Napisana przez reporter 2010-03-09 12:51:48

W piątek 5 marca w naszej szkole odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego organizowanego przez Polski Związek Wędkarski oddział Prochowice pod nazwą "Czyste wody, zdrowe ryby". Konkurs miał na celu propagowanie idei ochrony środowiska przyrodniczego, w szczególności dbania o czystość wód. Ogłoszenia wyników konkursu i rozdania nagród dokonał opiekun sekcji młodzieżowej PZW pan Ryszard Sudoł. czytaj więcej


komentarze 0
Próbny sprawdzian szóstoklasisty

Napisana przez reporter 2010-03-07 15:05:58

W czwartek 4 marca uczniowie klasy szóstej napisali z wydawnictwem Operon próbny sprawdzian szóstoklasisty. Nasza szkoła brała w nim udział już po raz drugi. Tegoroczny arkusz składał się z 24 zadań – 20 zamkniętych i 4 otwartych. Motywem przewodnim sprawdzianu była czekolada. Wszystkie zadania zamknięte były zadaniami wyboru wielokrotnego (uczniowie wskazywali w nich jedną odpowiedź spośród podanych). Każde zadanie zamknięte sprawdzało jedną umiejętność i można było za nie uzyskać 1 punkt. Uczniowie musieli wyszukać informacje zawarte we fragmentach książek: „Świat czekolady” Valerie Barrett oraz „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, a także wykonać zadania dotyczące wiersza Danuty Wawiłow „Zapach czekolady”. Ponadto zadaniami zamkniętymi sprawdzano różne umiejętności: m.in. umieszczania daty w przedziale czasowym, wykonywania obliczeń dotyczących czasu i wagi, porównywania liczb oraz wskazywania źródła informacji (słownika, encyklopedii). Z czterech zadań otwartych dwa sprawdzały umiejętność rozwiązywania zadań z treścią z matematyki (wykonywania obliczeń dotyczących wagi i pieniędzy), a dwa pozostałe umiejętność pisania. Uczniowie mieli napisać zaproszenie na obchody Święta Czekolady oraz list, w którym opowiedzą o tej imprezie. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Za test mogą uzyskać maksymalnie 40 punktów. czytaj więcej


komentarze 0
Wręczenie odznaki wzorowego ucznia

Napisana przez reporter 2010-02-17 13:01:10

16 lutego na uroczystym apelu Pani dyrektor Urszula Pietruszkiewicz wręczyła odznakę wzorowego ucznia, dzieciom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu w pierwszym semestrze.


komentarze 21 2 326 27 28