Wygląd newsów

The news below might not look the same when included in your website because of the Fusion News skin that is in use.

Podziękowanie za pracę posted by reporter on 2017-08-30 10:39:23
Informacja na temat podręczników na nowy rok szkolny posted by reporter on 2017-06-08 12:52:07
Spektakl teatru "Blaszany bębenek" posted by reporter on 2017-06-07 11:16:12
Uśmiechnięte dzieci w dniu swojego święta posted by reporter on 2017-06-07 10:58:40
Zwiedzamy Polskę z PTTK posted by reporter on 2017-06-07 10:56:30
Podziękowanie za pracę

Napisana przez reporter 2017-08-30 10:39:23

Dziękuję za cały dwudziestoletni okres sprawowania przeze mnie funkcji dyrektora  szkoły. W tym roku postanowiłam skorzystać z przywileju przejścia na emeryturę. Tym samym kończę misję dyrektora Szkoły Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Dąbiu. Z wielką wdzięcznością myślę o tym ostatnim dwudzistoleciu mojego życia i dziękuję Panu, że w swoim Bożym Planie przeznaczył mi właśnie tę szkołę. Dziękuję za każdego ucznia, za każdego rodzica, za wszystkich przełożonych i podwładnych: wizytatorów, kolegów nauczycieli i pracowników obsługi. Dziękuję Pani Burmistrz- Alicji Sielickiej, Radzie Miasta i Gminy Prochowice i pracownikom Urzędu Gminy za współpracę, niezmierną życzliwość oraz wyrazy uznania. Gościom Szkoły, za złożone tu wizyty służbowe i okolicznościowe. Księdzu Proboszczowi Parafii Kawice Pawłowi Mani dziękuję za duchowe przewodnictwo i modlitwy w intencji Szkoły i jej Patrona.

Dziękuję mieszkańcom Dąbia, Szczedrzykowic, Golanki Dolnej, Kawic, Motyczyna za okazane mi zaufanie, wsparcie i wszelką pomoc. Jako nauczyciel, wychowawca, jako dyrektor miałam to wielkie szczęście, że mogłam urzeczywistnić swoją wizję szkoły, budując most łączący moje marzenia z nadziejami i apiracjami pozostałych pracowników, wśród których znalazłam kolegów zawodowych, a prywatnie życiowych przyjaciół. Dane mi było przeżyc wzruszenie, dumę z sukcesów uczniów, z awansu i rozwoju zawodowego nauczycieli, z robudowy i nadania szkole imienia, które już na zawsze określiło jej dziedzictwo i uznane wartości. Żywię nadzieję, że niezależnie od tego, jak i gdzie absolwenci Szkoły księdza Jana będą realizować swoje osobiste powołania, prowadzić ich będzie motto życiowe wybitnego poety: "To wszystko psu na budę bez miłości".

Z tą nadzieją odchodzę na emeryturę i z niej czerpię radość i przeświadczenie, które tak trafnie wyraził najszczęśliwszy z ewangelistów: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem".

Z pierwszym dniem września nastąpi zmiana warty. Wierzę, że moja następczyni- Pani Monika Naruszewicz osiągnie wszysko to, co sobie postanowiła. Winszuję Jej tego gorąco! Mojej Szkole, w której serca biją dla Polski życzę kultywowania własnej tradycji i własnej odrębności, a także odwagi w poszukiwaniu nowych wyzwań i wielu nowych laurów.

Urszula Pietruszkiewicz


Komentarze
Kamila :: 2017-11-19 00:34:01 :: ip: logged
???
<<< Prev 1 Next >>>

Dodaj komentarz
Imię
Email (opcjonalnie)
:: Komentarz ::
;):weirdo::unsure::s:roll::push::puke::oh::o:love::idea::huh::hmm::eek::amazed::\'(:P:O:D:@:):$8)
Pozostało znaków
CAPTCHA
Kod zabezpieczający (przepisz kod z obrazka powyżej, DUŻE litery)

Powered by Fusion News © 2006 - 2009, FusionNews.net.