Wygląd newsów

The news below might not look the same when included in your website because of the Fusion News skin that is in use.

Podziękowanie za pracę posted by reporter on 2017-08-30 10:39:23
Informacja na temat podręczników na nowy rok szkolny posted by reporter on 2017-06-08 12:52:07
Spektakl teatru "Blaszany bębenek" posted by reporter on 2017-06-07 11:16:12
Uśmiechnięte dzieci w dniu swojego święta posted by reporter on 2017-06-07 10:58:40
Zwiedzamy Polskę z PTTK posted by reporter on 2017-06-07 10:56:30


1 2 326 27 28

Podziękowanie za pracę

Napisana przez reporter 2017-08-30 10:39:23

Dziękuję za cały dwudziestoletni okres sprawowania przeze mnie funkcji dyrektora  szkoły. W tym roku postanowiłam skorzystać z przywileju przejścia na emeryturę. Tym samym kończę misję dyrektora Szkoły Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Dąbiu. Z wielką wdzięcznością myślę o tym ostatnim dwudzistoleciu mojego życia i dziękuję Panu, że w swoim Bożym Planie przeznaczył mi właśnie tę szkołę. Dziękuję za każdego ucznia, za każdego rodzica, za wszystkich przełożonych i podwładnych: wizytatorów, kolegów nauczycieli i pracowników obsługi. Dziękuję Pani Burmistrz- Alicji Sielickiej, Radzie Miasta i Gminy Prochowice i pracownikom Urzędu Gminy za współpracę, niezmierną życzliwość oraz wyrazy uznania. Gościom Szkoły, za złożone tu wizyty służbowe i okolicznościowe. Księdzu Proboszczowi Parafii Kawice Pawłowi Mani dziękuję za duchowe przewodnictwo i modlitwy w intencji Szkoły i jej Patrona.

Dziękuję mieszkańcom Dąbia, Szczedrzykowic, Golanki Dolnej, Kawic, Motyczyna za okazane mi zaufanie, wsparcie i wszelką pomoc. Jako nauczyciel, wychowawca, jako dyrektor miałam to wielkie szczęście, że mogłam urzeczywistnić swoją wizję szkoły, budując most łączący moje marzenia z nadziejami i apiracjami pozostałych pracowników, wśród których znalazłam kolegów zawodowych, a prywatnie życiowych przyjaciół. Dane mi było przeżyc wzruszenie, dumę z sukcesów uczniów, z awansu i rozwoju zawodowego nauczycieli, z robudowy i nadania szkole imienia, które już na zawsze określiło jej dziedzictwo i uznane wartości. Żywię nadzieję, że niezależnie od tego, jak i gdzie absolwenci Szkoły księdza Jana będą realizować swoje osobiste powołania, prowadzić ich będzie motto życiowe wybitnego poety: "To wszystko psu na budę bez miłości".

Z tą nadzieją odchodzę na emeryturę i z niej czerpię radość i przeświadczenie, które tak trafnie wyraził najszczęśliwszy z ewangelistów: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem".

Z pierwszym dniem września nastąpi zmiana warty. Wierzę, że moja następczyni- Pani Monika Naruszewicz osiągnie wszysko to, co sobie postanowiła. Winszuję Jej tego gorąco! Mojej Szkole, w której serca biją dla Polski życzę kultywowania własnej tradycji i własnej odrębności, a także odwagi w poszukiwaniu nowych wyzwań i wielu nowych laurów.

Urszula Pietruszkiewicz


komentarze 1
Informacja na temat podręczników na nowy rok szkolny

Napisana przez reporter 2017-06-08 12:52:07

Podręczniki oraz materiały edukacyjne do poszczególnych przedmiotów edukacyjnych w przyszłym roku szkolnym uczniowie klas I-VI otrzymają za darmo poprzez wypożyczenie ze szkolnej biblioteki. Rodzice mają obowiązek zakupić jedynie podręczniki i ćwiczenia do religii. Wykaz tych podręczników do poszczególnych klas znajduje się na szkolnej tablicy ogłoszeń oraz w zakładce pliki do pobrania.


komentarze 0
Spektakl teatru "Blaszany bębenek"

Napisana przez reporter 2017-06-07 11:16:12

 6 czerwca gościł w naszej szkole Teatr Blaszany Bębenek, który przedstawił baśń pt. „Skarb, to nie tylko złoto”. L">Spektakl przybliżył widzom, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać osób starszych od siebie i nie ufać nieznajomym. Widzowie, oprócz wspólnego tańca i śpiewu, mogli wziąć udział w ratowaniu krasnali przed niebezpieczeństwem oraz wspólnym poszukiwaniu rośliny.

L">


komentarze 2
Uśmiechnięte dzieci w dniu swojego święta

Napisana przez reporter 2017-06-07 10:58:40

Bardzo miłą niespodziankę z okazji Dnia Dziecka sprawiła naszym uczniom Pani Dorota Bachusz, mama dwóch uczniów z naszej szkoły, która z samego rana zjawiła się u nas z mnóstwem prezentów dla dzieci. Były to gry, książeczki, drobne upominki, które Pani Bachusz pozyskała od sponsorów: Punktu Informacji Europejskiej z Legnicy, Urzędu Gminy Prochowice, TUW Promar z Prochowic. Dzieciakom prezenty bardzo się podobały. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Bachusz za sprawienie naszym uczniom wielkiej radości.

Dobry nastrój nie opuszczał dzieciaków na stadionie w Prochowicach, gdzie mogły bawić się na dmuchańcach, potańczyć, wziąć udział w licznych konkursach. Wielu śmiałków popisywało się sprawnością fizyczną pod czujnym okiem strażaków. Grillowana kiełbaska nęciła zapachem. W tym dniu nie było dziecka, które miałoby smutną minę. 


komentarze 4
Zwiedzamy Polskę z PTTK

Napisana przez reporter 2017-06-07 10:56:30

W dniach 17-19 maja uczniowie klas IV-VI, już po raz kolejny, wyruszyli szlakiem Jana Pawła II po naszym kraju. Tym razem udaliśmy się do Torunia, Gdańska, Sopotu i Gdyni.  W gotyckim Toruniu zwiedziliśmy Ratusz, Stare Miasto, Dom Mikołaja Kopernika. Na Westerplatte przypomnieliśmy sobie historię pierwszej bitwy II wojny światowej w Europie. Następnie udaliśmy się do Gdyni, gdzie w porcie zwiedziliśmy Muzeum Dar Pomorza. Niemałe wrażenie wywarł na uczniach okręt Błyskawica – polski niszczyciel w Marynarce Wojennej. W Oceanarium podziwialiśmy różnorodne stworzenia morskie i nie tylko. Krokodyle wzbudziły w niejednym strach! Spacer po sopockim molo i tutejszej plaży przypomniał nam, że już niedługo zaczną się wakacje. Tym bardziej że pogodę mieliśmy prawdziwie letnią! Słońce i ciepłe morze sprawiło, że poczuliśmy się jak na wczasach! Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Gdańsku. Podziwialiśmy Stare Miasto, Ratusz, Bazylikę, Dwór Artusa. Pod fontanną Neptuna obowiązkowo trzeba było sobie zrobić zdjęcie.

            Zwiedzanie Trójmiasta i Torunia umożliwił nam PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej. Dziękujemy Panu Mieczysławowi Balowskiemu za zapewnienie nam niezapomnianych wrażeń. Czas nad morzem spędziliśmy w miłym towarzystwie uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Wągrodnie.

 


komentarze 1
Święto Patrona Szkoły

Napisana przez reporter 2017-05-17 09:53:31

W dniu 11 maja 2017 roku,  z okazji Święta Patrona Szkoły - księdza Jana Twardowskiego,  naszą szkołę odwiedzili znamienici goście: ksiądz biskup pomocniczy Marek Mendyk wraz z księdzem Jarosławem Kowalczykiem- dyrektorem Wydziału Katechetycznego. Towarzyszyli im ksiądz Paweł Mania - proboszcz naszej parafii oraz pani Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice – Alicja Sielicka.

czytaj więcej


komentarze 1
Pielęgnujemy pamięć o pionierach osadnictwa

Napisana przez reporter 2017-05-16 10:48:20

W piątek, 12 maja uczniowie klasy VI naszej szkoły wraz z wychowawczynią pojechali do Legnicy, do Zamku Piastowskiego, na III Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych, zorganizowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Głównym pomysłodawcą imprezy był Tadeusz Samborski, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, działacz PSL, zaangażowany od lat w sprawy kresowe.

Celem uroczystości było przywrócenie pamięci o ludziach, którzy zostali wypędzeni z Kresów Wschodnich i osiedlili się na Dolnym Śląsku - na wsiach i w miastach. Tu budowali polską administrację, kulturę i szkolnictwo.

            Szóstoklasiści mieli okazję poznać kroniki, pamiątki z tamtego okresu, wysłuchali wspomnień, obejrzeli filmy dokumentalne o pionierach w pierwszych latach osadnictwa na Dolnym Śląsku. Uczniowie Zespołu Szkół w Górze pokazali fotoreportaż pt. „Szli na Zachód Osadnicy. Poruszające były wspomnienia pani Teresy Bańkowskiej-Jendras z Łagiewnik.

Z paniami z zespołu folklorystycznego Pogórzanie z Mirska zrobiliśmy sobie zdjęcie.


komentarze 3
Świąteczne kartki dobroczynne

Napisana przez reporter 2017-04-10 11:59:06

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej Świąteczne Kartki Dobroczynne. Rozpowszechnieniem i sprzedażą kartek zajął się Samorząd Uczniowski – uczennice klasy VI:  Alicja Lis, Julia Popowczak i Wiktoria Wojszwiłło. Dochód ze sprzedaży kartek wielkanocnych został przekazany organizatorowi – Stowarzyszeniu Sursum Corda, które pomaga ludziom chorym i niepełnosprawnym, objętym programem „Na ratunek”.

Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do akcji. Udało się sprzedać wszystkie 60 kartek, które otrzymaliśmy. Dzięki tej akcji uczniowie otworzyli serce dla osób, które potrzebują pomocy. Mieli okazję sprawić swoim bliskim miłą niespodziankę wysyłając piękną, tradycyjną kartkę wielkanocną z własnymi życzeniami. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wrażliwość i okazane serce. Pamiętajcie, że „każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci”.


komentarze 0
Sukces Amelki Nowak w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Napisana przez reporter 2017-04-10 11:46:13

Już po raz drugi nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy  Pożarniczej pod nazwą "Młodzież Zapobiega Pożarom". Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W eliminacjach gminnych Amelka Nowak  i Oliwia Kaczor- uczennice klasy piątej zajęły dwa pierwsze miejsca, dzięki czemu przeszły do dalszego etapu eliminacji powiatowych. 6 kwietnia  w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, odbył się  turniej wiedzy pożarniczej na szczeblu powiatowym, w którym Amelka Nowak zajęła drugie miejsce !  Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka pani Anna Machała – pedagog szkolny. Serdeczne gratulacje!komentarze 0
Rajd "Witaj Wiosno"

Napisana przez reporter 2017-03-22 12:06:23

21 marca przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział 32. rajdzie zorganizowanym przez PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej „Witaj wiosno”. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy II-III przeszły w barwnym korowodzie po Dąbiu. Klasy IV-VI udały się do Cichoborza. Dzień wagarowicza spędziliśmy bardzo aktywnie, wyganiając zimę. Straszyliśmy ją kolorowymi kwiatami, wiatrakami czy grzechotkami. Pożegnały ją też tradycyjne marzanny, wykonane z materiałów ekologicznych. Okrzykom „Żegnaj zimo, witaj wiosno” nie było końca. Pięknie świecące słońce na niebie potwierdziło, że nasze starania nie poszły na marne. Wszyscy uczestnicy rajdu, na pamiątkę, otrzymali wiosenne znaczki turystyczne PTTK.

 

 


komentarze 01 2 326 27 28