Aktualności
1 2 326 27 28

Wręczenie odznaki "Wzorowego ucznia"

Napisana przez reporter 2017-02-03 11:54:37

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia odznaki "Wzorowego ucznia" prymusom, którzy w pierwszym semestrze otrzymali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. W obecności całej społeczności szkolnej, przy fanfarach i w asyście pocztu sztandarowego dyrektor szkoły uroczyście przypinała każdemu wyróżnionemu uczniowi i uczennicy odznakę "Wzorowy uczeń", gratulując sukcesu i dziękując za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków szkolnych. Wzorowi uczniowie są chlubą i dumą naszej szkoły oraz stanowią dla pozostałych godny wzór do naśladowania.


komentarze 0
Koniec pierwszego semestru

Napisana przez reporter 2017-02-01 11:01:08

Wczoraj dobiegł końca pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017. Nauczyciele podsumowali wyniki w nauce i zachowaniu każdego ucznia i wystawili oceny klasyfikacyjne  w klasach II-III- oceny opisowe, w starszych- wyrażone stopniami. Żaden uczeń nie otrzymał oceny niedostatecznej, średnia ocen ze wszystkich przedmiotów, w klasach IV-VI wyniosła 3,53. Najwyżej swoich uczniów ocenił nauczyciel wychowania fizycznego, średnia z tego przedmiotu wyniosła 4,60, oraz nauczycielka muzyki- 4,14 i plastyki- 4,11. Najsłabiej w klasyfikacji śródrocznej wypadły takie przedmioty jak historia ze średnią ocen 2,91 i matematyka 2,86. 15 uczniów zasłużyło na odznakę "Wzorowego Ucznia", są to:

Klasa II angel
Dominik Kusik
Marlena Janiga
Filip Kubicki
Emilia Krzyśko

Klasa IIIa angel
Jakub Kowalczyk
Julia Kuś
Wiktoria Kuś
Tomasz Popowczak

Klasa IIIb angel
Emilia Nowak
Aleksandra Moroch
Filip Machała

Klasa V broken heart
Martyna Witkowska
Wiktoria Hucko
Amelia Nowak

Klasa VI broken heart
Julia Popowczak
Wszystkim wyróżnionym uczniom, oraz ich rodzicom składam serdeczne gratulacje angry


komentarze 0
Świąteczne kartki dobroczynne

Napisana przez reporter 2016-12-06 08:49:01

Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję charytatywną pod nazwą Świąteczne Kartki Dobroczynne. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego: Alicja Lis, Julia Popowczak i Sandra Koszyk w dniach 28 listopada – 2 grudnia podjęły się sprzedaży pięknych kartek bożonarodzeniowych, które przysłało do nas Stowarzyszenie Sursum Corda. Dziewczęta sprzedały wszystkie 51 kartek, które otrzymaliśmy. Koszt jednej to 2 zł. W sumie zebraliśmy 102 zł. Pieniądze wraz z protokołem zostały wysłane do stowarzyszenia. Zostaną one przeznaczone na niesienie pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym, podopiecznym programu „Na Ratunek”.

Koordynatorem akcji w szkole była opiekunka Samorządu Uczniowskiego - Monika Pakuła-Klimiuk. Za okazane serce składamy wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania, kierując się słowami prezesa zarządu Stowarzyszenia Sursum Corda, Marcina Kałużnego: „Nie ma na świecie piękniejszego uczucia niż to, które występuje chwilę po tym, jak zrobimy bezinteresownie coś dobrego.”


komentarze 0
Wycieczka do Zamku Grodziec

Napisana przez reporter 2016-11-29 11:33:03

W środę, 23 listopada, uczniowie klas II-VI pojechali na wycieczkę do Zamku Grodziec. Wraz z przewodnikiem odkrywali tajemnice tej bajecznej budowli, powstałej na powulkanicznym wzgórzu w 1155 r.  Aby dostać się zamku, trzeba było wspiąć się na górę wąską ścieżką wśród lasów. Dzieci zwiedziły komnaty, podziwiały piękne kominki, żyrandole, stare szafy i komody, dawne stroje. Niebywałą atrakcją była zbrojownia, gdzie każdy, oprócz poznania różnych rodzajów broni, mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z wybranym przez siebie rekwizytem – Chełmem, mieczem itp. Duże wrażenie wywarły na uczniach kręte, strome schody, wąskie przejścia zamkowe, malutkie otwory okienne, niesamowity widok z wieży na malowniczą okolicę. Grozę i respekt budziły dawne  narzędzia tortur czy loch głodowy. Uczniowie dowiedzieli się, że w tutejszych murach kręcono wiele filmów, jak np. „Wiedźmin”, „Przyłbice i kaptury”, oraz reality show „Królestwo”.

            Wycieczka była doskonałą lekcją historii. Dzieci, przechadzając się po zamkowych komnatach, korytarzach, krużgankach, pokonując strome schody, „tocząc bitwy” na dziedzińcu, mogły wyobrazić sobie, jak toczyło się tu życie wieki temu.

Uczniowie zwiedzali zamek z opiekunami: Anną Machałą, Moniką Naruszewicz, Moniką Pakułą-Klimiuk i Zbigniewem Stępniem. Wycieczka odbyła się w ramach „Jesiennych wędrówek” – współpracy z PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej.


komentarze 1
Spektakl profilaktyczny

Napisana przez reporter 2016-11-24 14:08:27

We wtorek 22 listopada odwiedził naszą szkołę Teatrzyk Profilaktyczny GRUPA T, który po raz kolejny nie tylko bawił ale i uczył poprzez prezentację przedstawienia pt. „Wielka ucieczka”. Celem spektaklu, było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie ze sobą sięganie po używki. Aktorzy pokazali również w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przeżywania trudności.


komentarze 2
Dzień życzliwości i pozdrowień

Napisana przez reporter 2016-11-24 13:58:47

 

 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w naszej szkole uczciliśmy nauką poprzez zabawę. Uczniowie bawili się w czasie przerw międzylekcyjnych. Po pierwszej lekcji szukali ukrytych tekstów W tym celu wiersz został podzielony na sześć części. Każda klasa miała odszukać konkretny jego fragment. Po drugiej lekcji należało jak największej liczbie koleżanek i kolegów powiedzieć coś miłego, uśmiechnąć się serdecznie i wręczyć przygotowany wcześniej „uśmiech” z papieru. Po trzeciej lekcji była rozsypanka,  przygotowana z sentencji dotyczących życzliwości, uśmiechu, pogody ducha. Każda klasa otrzymała po dwie sentencje o różnym stopniu trudności. Po ustaleniu właściwego brzmienia hasła, uczniowie przyklejali karteczki we właściwej kolejności.  Po czwartej lekcji przedstawiciele poszczególnych klas odczytywali odnalezione po pierwszej lekcji teksty i sentencje ułożone z rozsypanki. Chwalili się ilością i różnorodnością zebranych  „uśmiechów”. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani cukierkami, by mogli słodko się uśmiechać, przynajmniej do końca dnia.  


komentarze 1
Konkurs recytatorski "Kocham Cię, Polsko"

Napisana przez reporter 2016-11-24 13:03:41

Z okazji Święta Niepodległości Polski w Prochowicach odbył się konkurs recytatorski, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mikołaj Kopernika. Jego laureatem został uczeń naszej szkoły Filip Machała z klasy drugiej, który recytował utwór Józefa Szczepańskiego p.t. "Dziś idę walczyć, mamo".W konkursie uczestniczyli także Julia Popowczak, Igor Bachusz, Kamil Kukla, Maja Matula i Ola Moroch. Nagrody zwycięzcom wręczyła pani Alicja Sielicka- Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice, w czasie uroczystej akademii, która odbyła się 11 listopada w POKiSie.


komentarze 0
Jesienne Biegi Przełajowe

Napisana przez reporter 2016-10-05 12:41:11

Sukcesem zakończył się udział naszej szkoły w Powiatowych Jesiennych Biegach Przełajowych zorganizowanych 3 października przez Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Rui. Pierwsze miejsce w konkurencji- bieg na 500 m zajął Tomasz Hućko z klasy IIIa, zaś inny uczestnik biegów Patryk Zadarnowski zajął  czwarte miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Opiekunem sportowców był nauczyciel wychowania fizycznego pan Zbigniew Stępień. Serdeczne gratualcje! Na zdjęciu zwycięzca biegów na 500 m Tomek Hućko wraz ze swoim nauczycielem.


komentarze 0
KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

Napisana przez reporter 2016-10-05 12:25:26

We wtorek 4 października odbył się w naszej szkole konkurs piosenki turystycznej, którego współorganizatorem i sponsorem nagród było PTTK odział Ziemi Prochowickiej.W konkursie uczestniczyli, obok naszych, uczniowie Szkoły Podstawowej w Prochowicach i  w Wągrodnie. I miejsce zdobyła uczennica SP Prochowice- Aleksandra Narusz, która, akompaniując sobie na gitarze, wykonała utwór "W góry".Drugie miejsce zajęły ex aequo Oliwia Kujawska, za piosenkę "Krajka" i Julia Popowczak za utwór "Ore ore". Na trzecim miejscu uplasowała się Martyna Witkowska, także za utwór "Ore, Ore". Jury przyznało jeszcze dwa wyróżnienia: dla Anastazji Kiljańskiej za piosenkę "Bo ja mam tylko jeden świat" i  Oliwii Szymczak za "Jesienne wędrowanie". Organizatorką konkursu w naszej szkole była nauczycielka muzyki pani Małgorzata Pawlik. Wszystkim zwycięzcom i osobom wyróżnionym gratulujemy sukcesu. Fotorelacja na portalu Facebook- Szkoła księdza Jana, zapraszamy do dowiedzin i lajkowania.


komentarze 0
Lekcja samorządności

Napisana przez reporter 2016-10-05 09:57:00

Podobnie, jak w latach ubiegłych, również w tym roku szkolnym uczniowie klas V i VI  naszej szkoły uczestniczyli w "Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie" organizowanej przez Kancelarię Sejmiku Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co to jest Sejmik Województwa i czym się zajmuje, kto w nim pracuje i na jakich zasadach. Uczniom zaprezentowane zostały symbole i insygnia naszego województwa, jako główne atrybuty budowania tożsamości regionalnej. Dowiedzieli się, że 16 października, to dzień, w którym corocznie obchodzone jest święto Województwa Dolnośląskiego i w tym dniu zawsze odbywa sie uroczysta sesja sejmiku, na której wręczane są nagrody za pracę na rzecz województwa. W dniu dzisiejszym szkoła otrzymała podziękowania za udział w lekcji następującej treści:

Szanowni Państwo,

Kancelaria Sejmiku Województwa Dolnośląskiego serdecznie dziękuję Państwu za zainteresowanie i obecność na „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje okażą się przydatne w uzupełnieniu podstawy programowej Państwa zajęć. 

W załączeniu pozwalamy sobie przesłać plik, będący podsumowaniem i streszczeniem prezentacji, przeprowadzonej podczas lekcji.

Ze swojej strony będziemy Państwu wdzięczni za przesyłanie nam odnośników do informacji (w tym zdjęć) – relacji z Państwa uczestnictwa w prowadzonych przez nas zajęciach, jeśli umieszczacie Państwo takowe na stronach internetowych bądź profilach facebookowych szkoły. Umożliwi nam to umieszczanie tych informacji również na naszej stronie www.dolnyslask.pl lub naszym profilu „Sejmik Województwa Dolnośląskiego” na portalu facebook (do którego polubienia oraz odwiedzania serdecznie Państwa zachęcamy).

Z poważaniem

 

Tomasz Juskowiak
Kancelaria Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

 

Fotorelacja z lekcji znajduje się na portalu Facebook- Szkoła księdza Jana. Zapraszamy!


komentarze 01 2 326 27 28
Dodaj wiadomość