Aktualności
1 2 323 24 25 26 27 28

Dzień z kolorem zielonym

Napisana przez reporter 2010-11-11 11:44:56

23 października w naszej szkole królował kolor zielony. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, przynieśli ze sobą zielone warzywa i owoce, by propagować zdrowy styl życia i pokazać, jak można zjeść smaczny i wartościowy posiłek złożony z warzyw i owoców, a nie z chipsów i innych słodyczy. Dzieci nauczyły się „zielonej” piosenki, wykonały zieloną farbą obrazek tematycznie z nią związany, grały w zielone. Na koniec wszyscy ułożyli baśń, której bohaterami byli oczywiście zieloni bohaterowie. Ich prace zostały wyeksponowane na wystawie na szkolnym korytarzu. Zajęcia prowadzili nauczyciele: Małgorzata Pawlik, Monika Pakuła i Violetta Grabowska.


komentarze 3
Rajd Pieczonego Ziemniaka

Napisana przez reporter 2010-11-11 11:43:56

9 października nasza szkoła we współpracy z PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej zorganizowała Rajd Pieczonego Ziemniaka. Jego celem było propagowanie idei turystyki pieszej, integracja dzieci poprzez wspólną zabawę oraz pokazanie, jak można aktywnie i kulturalnie spędzić wolny czas. czytaj więcej


komentarze 1
Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

Napisana przez reporter 2010-11-04 10:53:25

„Kropla kamień dziurawi, gdy nań często pada. Człowiek staje się mądry, gdy rad z książką gada”W październiku pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Najpierw spotkali się z bohaterami swoich ulubionych baśni i bajek – każdy uczeń otrzymał pacynkę z zadaniem odegrania krótkiej scenki przedstawiającej ulubionego bohatera. Potem złożyli uroczystą przysięgę oraz zostali pasowani na czytelnika. Na pamiątkę tego ważnego dnia, dzieci otrzymały dyplom i upominek. Więcej zdjęć w galerii.


komentarze 0
Ślubowanie pierwszoklasistów

Napisana przez reporter 2010-10-20 09:44:41

Przez cały wrzesień nasi najmłodsi uczniowie wraz z wychowawczynią panią Joanną Guss przygotowywali się do bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu szkolnym – pasowania na ucznia. Z wielkim zaangażowaniem uczyli się wierszyków i piosenek, by 6 października, podczas odświętnego apelu, zaprezentować swoje umiejętności. Maluchy stanęły na wysokości zadania. Pokazały, że w pełni zasługują na miano ucznia. czytaj więcej


komentarze 0
Dzień Chłopaka

Napisana przez reporter 2010-10-20 09:42:07

Nikt 30 września nie zapomniał o Dniu Chłopca. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego, odświętnie ubrane, przygotowały dla swoich kolegów słodką niespodziankę. Każdy dostał pysznego miniptysia w czekoladzie. Wszystkie złożyły chłopcom serdeczne życzenia oraz były dla nich w tym dniu wyjątkowo miłe.


komentarze 0
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Napisana przez reporter 2010-10-20 09:41:11

24 września był dla naszej szkoły znakomitą lekcją demokracji. W tym dniu przeprowadzono wybory do samorządu. Wcześniej kandydatki do tej zaszczytnej funkcji zapoznały kolegów ze swoją wizją szkoły i planami własnych działań. Własne zdjęcia wraz z postulatami wyborczymi wywiesiły na tablicy ogłoszeń. Każdy mógł się z zapoznać z ich propozycjami, by dokonać trafnego wyboru. Uczennice profesjonalnie przygotowały się do wyborów. Przygotowały listę wyborczą, osobną dla kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, osobną dla kandydatów na opiekuna SU. Głosowanie było tajne. Uczniowie i nauczyciele wrzucali swoje propozycje do urny wyborczej. Po podliczeniu głosów w skład samorządu weszły: Paulina Tomaszewska – przewodnicząca, Klaudia Guzik – zastępca i Izabela Jaśków – skarbnik. Opiekunem Su została pani Małgorzata Bzdek, nauczycielka matematyki i informatyki.


komentarze 0
Pasowanie na przedszkolaka

Napisana przez reporter 2010-10-04 12:28:06

Teraz pora na występyKażdy dzieciak dziś przejętyMili państwo posłuchajcieOklaskami nagradzajciePasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez oddziału przedszkolnego. Jest szczególnie ważna dla nowo przyjętych dzieci, bo pozwala im się przystosować do warunków przedszkolnych i zmiany otoczenia.W dniu pasowania, to jest 24 września dzieci przyszły do oddziału przedszkolnego w galowych ubrankach, co miało oddać doniosłość chwili i podkreślić jej uroczysty charakter.Na uroczystość przybyło również wielu gości, a wśród nich rodzice, sponsorzy i dyrektor szkoły. czytaj więcej


komentarze 4
Witaj szkoło !

Napisana przez reporter 2010-09-06 12:14:00

1 września na uroczystej akademii uczniowie i nauczyciele naszej szkoły powitali nowy rok szkolny. W tym roku szkolnym do klas od pierwszej do szóstej uczęszcza 70 uczniów, a do oddziału przedszkolnego 22 dzieci pięcio i sześcioletnich. Kadra pedagogiczna liczy 13 nauczycieli. Większość uczniów dojeżdża autobusem, lekcje rozpoczynają się o godzinie 8.20 i kończą najpóźniej o 14.40. W każdy poniedziałek od godz. 15.00 do 19.00 w szkole odbywają się lekcje religii greckokatolickiej dla uczniów tego wyznania. Składka na ubezpieczenie w tym roku szkolnym wynosi 33 zł płatne w sekretariacie szkoły do końca września. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest największym przeżyciem dla pierwszoklasistów, których w tym roku jest 14. Wspólnie z wychowawczynią panią Joanną Guss przygotowują się do uroczystości pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Na zdjęciu: Pierwsza lekcja informatyki w klasie pierwszej. Więcej zdjęć uczniów w roku szkolnym 2010-2011 w galerii.


komentarze 2
Zakończenie roku szkolnego

Napisana przez reporter 2010-06-28 11:42:15

25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszyscy uczniowie w tym roku szkolnym otrzymali promocję do następnej klasy, a najlepsi świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Dla 16 uczniów klasy szóstej był to również ostatni dzień w naszej szkole. Po wakacjach będą kontynuować naukę w gimnazjum. Zapraszamy do oglądania zdjęć z zakończenie roku szkolnego i pożegnania absolwentów do galerii.


komentarze 1
BEZPIECZNE WAKACJE

Napisana przez reporter 2010-06-23 11:48:27

Zegar na naszej stronie internetowej wskazuje, że do wakacji pozostały 2 dni, a więc wkrótce cała dziatwa szkolna odetchnie od szkolnych obowiązków. Większość niestety spędzi wakacje w domu, część wyjedzie na odpoczynek, wszyscy jednak, i ci co zostaną w domu, i ci co wyjadą w góry, nad morze lub jeziora muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które przez dziesięć miesięcy poznawali w szkole, a dziś przypomnieli o nich panowie policjanci z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej w Legnicy; byli to aspirant sztabowy pan Jan Fornal i starszy sierżant pan Andrzej Jurkowski. czytaj więcej


komentarze 11 2 323 24 25 26 27 28
Dodaj wiadomość