Aktualności
1 2 324 25 26 27 28

Szkolny zestaw podręczników na rok 2010/2011

Napisana przez reporter 2010-06-22 13:05:17

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie podręczniki będą obowiązywać w naszej szkole od 1 września, sprawdź w zakładce "Pliki do pobrania". Znajdziesz tam szkolny zestaw podręczników do każdej klasy, który możesz wydrukować.


komentarze 1
Kiermasz szkolnych podręczników

Napisana przez reporter 2010-06-16 12:36:13

W dniach 16-18 czerwca szkolna biblioteka organizuje kiermasz szkolnych podręczników. Zaprasza do kupna tanich książek na następny rok szkolny. Na kiermaszu uczniowie mogą sami sprzedawać swoje podręczniki, muszą tylko mieć pisemną zgodę rodziców, oraz wycenę książek dokonaną również przez rodziców.Informacji na temat kiermaszu udziela opiekunka biblioteki pani Violetta Grabowska.


komentarze 2
Rowerami do Lubiąża

Napisana przez reporter 2010-06-13 20:13:29

11 czerwca uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą Zbigniewem Stępniem i panią Anną Nowicką udali się na rowerowy rajd do Lubiąża – jednego z największych klasztorów w Europie. Zwiedzili odrestaurowane sale: jadalnię opata, salę książęcą, refektarz letni. Mogli poznać niesamowitą akustykę refektarza – szept z jednego końca sali doskonale słychać w drugim jej końcu. W jadalni opata uwagę ich przykuł fresk barokowego artysty Michała Willmanna przedstawiający Minerwę wychylającą się z niebios i wyciągającą młodzieńca z grzesznego ziemskiego padołu. W bibliotece dzieci podziwiały iluzjonistyczne malarstwo oraz rzeźby. Sala książęca, mająca najokazalsze barokowe wnętrze na Śląsku, wywarła na uczniach ogromne wrażenie. Dzieci zwiedziły również Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XIII wieku. Pełne nowych wiadomości i doświadczeń wróciły do szkoły.


komentarze 3
Wyprawa w Góry Sowie i Sudety

Napisana przez reporter 2010-06-13 20:12:01

Na początku czerwca uczniowie klas IV-VI pojechali na dwudniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą, aby poznać tajemnice i osobliwości parku krajobrazowego Sudetów środkowych i Gór Sowich. czytaj więcej


komentarze 0
Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym

Napisana przez reporter 2010-06-10 11:18:13

10 czerwca w oddziale przedszkolnym dla dzieci pięcioletnich obchodzony był Dzień Rodziny. Stał się on doskonałą okazją do spotkania rodziców z dziećmi w szkole, w czasie którego dzieci mogły pochwalić się przed swoimi mamusiami i tatusiami umiejętnościami zdobytymi w ciągu całego roku nauki przedszkolnej. Przedszkolaki, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Marioli Straube przygotowały występ artystyczny, w czasie którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na zakończenie podarowały rodzicom własnoręczne wykonane laurki i bibułkowe kwiatuszki. Rodzice odwdzięczyli się swoim pociechom podarunkami w postaci zestawu czterech książeczek i kredek do malowania. Na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie – dzieci, rodzice i pani wychowawczyni zasiedli do stołu obficie zastawionego słodkim poczęstunkiem. Zdjęcia z Dnia Rodziny w galerii


komentarze 0
Dzień Dziecka

Napisana przez reporter 2010-06-02 10:01:07

1 czerwca był dniem szczególnie radosnym i pełnym niespodzianek dla najmłodszych uczniów naszej szkoły- sześciolatków z zerówki. Od samego rana dzieci, wspólnie z wychowawczynią panią Violettą Grabowską nakryły stół, na którym znalazły się słodkie smakołyki. Następnie dekorowały salę, przygotowując ją na maluchową dyskotekę. Potem przyszła pora na prezenty. Każde dziecko otrzymało piłkę- arbuz oraz słodką zaczarowaną kredkę. Więcej zdjęć w galerii.


komentarze 1
Podsumowanie projektu DNI KULTURY POLSKIEJ

Napisana przez reporter 2010-05-27 08:51:22

Dziś w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Dni kultury polskiej”. Wszyscy uczniowie nie dzielili się jak zwykle na klasy tylko na regiony Polski. I tak: oddział pięciolatków i klasa szósta byli Kaszubami, dzieci z zerówki- Mazurami, klasa pierwsza Łowiczanki i Łowiczanie reprezentowała Mazowsze, druga- Wielkopolskę, trzecia –Krakowiacy- Małopolskę, czwarta – Górny Śląsk, piąta Podhale. Na zdjęciu Łowiczanki Marysia Bzdek i Natalia Biszczak. Więcej zdjęć z Dni kultury polskiej w galerii. czytaj więcej


komentarze 0
Wycieczka do Lubomierza

Napisana przez reporter 2010-05-20 13:39:55

14 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez PTTK Oddział Ziemi Prochowickiej. Najpierw pojechali do Lubomierza. Jest to najmniejsze miasteczko w Polsce, bo liczy zaledwie 2010 mieszkańców i znane jest przede wszystkim z planu zdjęciowego do filmu „Sami swoi” nakręconego w 1967 roku. Na tę pamiątkę otwarto tam Muzeum Kargula i Pawlaka, w Lubomierzu odbywa się również Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych. Nasi uczniowie, odwiedzając Lubomierz, zwiedzili wspomniane muzeum, a także zabytkowy kościół świętego Maternusa. czytaj więcej


komentarze 0
Konkurs Języka Angielskiego FOX

Napisana przez reporter 2010-05-20 13:05:09

W tegorocznym ogólnopolskim konkursie języka angielskiego FOX najlepsze wyniki uzyskała Natalia Pietruszkiewicz z klasy piątej i Mariusz Sasik z klasy szóstej.


komentarze 1
Dzień kultury polskiej

Napisana przez reporter 2010-05-10 17:13:01

11 maja rusza w naszej szkole projekt pn. „Dzień kultury polskiej”. Jego celem jest zapoznanie uczniów z kulturą, obyczajami, gwarą i położeniem różnych regionów Polski. Regulamin1. Każda klasa oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 11 maja losują jeden region, do którego prezentacji będą musiały się przygotować. Mają na to czas do 27 maja. Regiony wyznaczone do losowania to: Podhale, Górny Śląsk, Małopolska, Mazowsze, Kaszuby, Mazury, Pomorze, Wielkopolska.2. Dzieci przygotowują informacje do prezentacji na temat wylosowanego regionu. a) zbierają wiadomości na temat położenia geograficznego, ukształtowania terenu, ciekawych miejsc do zwiedzenia, gwary, folkloru, strojów – umieszczają je w antyramach;b) przygotowują piosenkę i taniec charakterystyczny dla danego regionu;c) robią w domu potrawę regionalną, którą w dniu prezentacji będą częstować pozostałych uczniów.3. Prezentacja przygotowanych wytworów prac uczniów poszczególnych klas i dzieci z oddziału przedszkolnego odbędzie się w czwartek 27 maja. W tym dniu zajęcia będą się odbywać w formie realizowania treści związanych z dniem kultury polskiej. Poszczególne klasy odbywają „wycieczki” po prezentowanych regionach. Klasa, która przygotowuje swój region, występuje w roli przewodnika.4. Tańce i piosenki będą zaprezentowane na krótkim apelu podsumowującym dzień kultury polskiej.5. Liczy się własna inwencja i pomysłowość. Nie trzeba sztywno trzymać się wyznaczonych reguł.


komentarze 11 2 324 25 26 27 28
Dodaj wiadomość