Aktualności
1 2 3 426 27 28

Udział w paraolimpiadzie

Napisana przez reporter 2016-09-26 10:26:51

Niepełonsprawny uczeń klasy czwartej naszej szkoły- Bartek Staszków wziął udział w paraolimpiadzie, którą 20 września zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w parku legnickim, przy II LO. Bartkowi, który starował w konkurencji slalom na wózkach, towarzyszyli i kibicowali wszyscy koledzy i koleżanki z klasy. Ucznia, do zawodów przygotował nauczyciel w-f pan Zbigniew Stępień. Na zdjęciu- Bartek wraz ze swoją koleżanką Agatą Urbańską, która pomagała mu w konkurencji.


komentarze 0
Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!

Napisana przez reporter 2016-09-16 09:55:54

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny.  Obecnie do naszej szkoły uczęszcza 101 uczniów, w tym 21 do oddziału przedszkolnego. Niestety nie ma pierwszej klasy, gdyż siedmiolatki są już w klasie drugiej, a sześciolatki zostały w przedszkolu. Piękna słoneczna pogoda nie sprzyja siedzeniu w murach szkolnych, więc uczniowie każdą przerwę spędzają na wolnym powietrzu, również lekcje wychowania fizycznego odbywają się na szkolnym boisku. W tym tygodniu odbyło się zebranie rodziców, na którym wybrano Radę Rodziców. W jej skład wchodzą następujące osoby:

pani Mariola Witkowska- Przewodnicząca Rady Rodziców

pani Ewa Urbańska

pani Joanna Słowik

pani Justyna Popowczak

pan Maksymilian Antków

pani Renata Nowak

pani Anna Piskorowska

Składka na Radę Rodziców w tym roku szkolnym wynosi 30 zł. Pieniądze można wpłacać do wychowawców klas, członków Rady Rodziców z poszczególnych klas lub na konto nr. 20 2490 0005 0000 4100 3907 4239 (w tytule przelewu wpisać imię, nazwisko i klasę ucznia).


komentarze 0
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Napisana przez reporter 2016-06-24 11:22:11

Za nami kolejny rok szkolnej edukacji . Zabrzmiał już ostatni dzwonek , niebawem udamy się wszyscy na zasłużony odpoczynek. Cieszę się , że podobnie jak w latach ubiegłych był to czas bezpiecznej pracy dzieci - pod troskliwą opieką wychowawców zdobywały nowe doświadczenia edukacyjne.

Nasi najmłodsi rozwijali swoje umiejętności w Oddziale Przedszkolnym, do którego uczęszczało 11  małych podopiecznych.

Miarą edukacji są wyniki nauczania. W tym podstawowym aspekcie nie był to łatwy rok szkolny. Rezultat uzyskany przez uczniów klasy szóstej na kwietniowym, ogólnopolskim sprawdzianie kompetencji wskazuje na potrzebę intensywniejszej pracy z dziećmi wykazującymi trudności w nauce, zwłaszcza w zakresie matematyki. Ten element stanowić będzie priorytet w kolejnym roku szkolnym . Istnieje także konieczność - i na to jako kadra pedagogiczna będziemy kłaść szczególny nacisk - zintensyfikowania współpracy z Rodzicami uczniów wykazujących różnego rodzaju dysfunkcje, czy braki edukacyjne.

czytaj więcej


komentarze 0
Święto Patrona Szkoły

Napisana przez reporter 2016-06-02 11:03:27

31 maja w czasie Dnia Patrona już po raz czwarty wspominaliśmy postać i twórczość księdza Jana Twardowskiego- Patrona naszej szkoły. To zaszczytne imię nasza szkoła otrzymała 1 czerwca 2012 roku i od tej pory jest to święto całej społeczności szkolnej. Nasz patron zobowiązuje uczniów do pracy i uczciwości, starają się oni rzetelnie uczyć i osiągać sukces na miarę swoich możliwości i postępować tak, by nie zawieść zaufania rodziców i nauczycieli. Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Dąbiu jest dumna z tego, że patronuje nam tak wspaniała postać, jak ks. Jan Twardowski.

  W tym roku z twórczością poety uczniowie zapoznawali się uczestnicząc w konkursie recytatorskim, do którego zaproszone zostały także szkoły zaprzyjaźnione- SP Prochowice i SP Wągrodno. Uczestnicy konkursu startowali w dwóch kategoriach wiekowych- klasy I-III i IV-VI.

W kategorii klas młodszych w konkursie zwyciężyła Zuzanna Sprysak z SP Wągrodno, która recytowała wiersz "Aniele Boży", II miejsce zajęła Liubov Chernenko z SP Prochowice za utwór p.t."Chleb", III miejsce zdobyła Wiktoria Kuś z SP Dąbie za utwór "Mamusia", wyróżnienia otrzymały Agata Urbańska z SP Dąbie- wiersz "Modlitwa" i  Natalia Kostrzewa z SP Wągrodno -wiersz "W klasie".

W kategorii klas starszych bezkonkurencyjna okazała się uczennica Szkoły Podstawowej w Prochowicach- Gabriela Tyfel, która zdobyła I miejsce za przepięknie wyrecytowany wiersz p.t "O znaku krzyża". II miejsce zajęła Gabriela Petryszyn z SP Wągrodno za wiersz "Spieszmy się", a III zdobył Jakub Grzesiuk z naszej szkoły, który przygotował utwór p.t "Dziękuję". Komisja przyznała jeszcze dwa wyróżnienia dla Magdaleny Włodarczyk z SP Wągrodno i Oksany Juszczak z SP Dąbie. 

Po części artystycznej na boisku szkolnym odbył się wielki, świąteczny piknik rodzinny. Na zdjęciu zdobywczyni I miejsca w kategorii klas starszych- Gabriela Tyfel.


komentarze 1
Znam Prochowice i okolice

Napisana przez reporter 2016-06-02 09:16:04

W bieżącym roku już po raz czwarty nasza szkoła zorganizowała konkurs wiedzy o regionie pod nazwą "Znam Prochowice i okolice". Konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów i przedszkolaków Gminy Prochowice. Uczestniczyło w im wielu uczniów ze szkół podstawowych i Gimnazjum oraz wychowanków Przedszkola Miejskiego w Prochowicach. 25 maja w Szkole Podstawowej w Dąbiu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród z udziałem zaproszonych gości, którzy byli równocześnie jego sponsorami: pani Alicji Sielickiej- Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice oraz pani Marii Maćkowiak- Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Prochowice. A oto lista nagrodzonych:

Kategoria I –konkurs plastyczny dla grup przedszkolnych, temat „Różnorodność i bogactwo Prochowic” I miejsce-VI grupa, II miejsce-IV grupa, III miejsce- III grupa. Wyróżnienie- oddział przedszkolny przy SP Dąbie.

Kategoria II- konkurs plastyczny dla klas I-III, temat „Zabytki  gminy Prochowice” I miejsce- Konrad Milanowski SP Prochowice, II miejsce Dominik Kuś SP Dąbie, III miejsce Jakub Kasperczak SP Dąbie, wyróżnienie Wiktoria Kurowska SP Dąbie.

Kategoria III- quiz wiedzy dla klas IV-VI, temat „Historia i współczesność Prochowic”  I miejsce drużyna z SP Dąbie w składzie: Wiktoria Hućko, Martyna Witkowska, Oliwia Kaczor, Jakub Grzesiuk, II miejsce drużyna z SP Prochowice: Julia Madeja, Lucyna Zwarycz, Gabriela Tyfel i Malwina Stolarz (na zdjęciu).

 

czytaj więcej


komentarze 1
English Language Day

Napisana przez reporter 2016-05-20 11:24:34

10.05.2016 odbyła się w naszej szkole kolejna odsłona dnia języka angielskiego pod nazwą "Dąbie can sing!". Zadaniem każdej z klas było zaprezentować anglojęzyczną piosenkę oraz wykonać plakat  ze słowami piosenki. Uczniowie przygotowali się rewelacyjnie i pokaz wypadł bardzo dobrze. Dodatkową motywacją do porozumienwania się w tym dniu językiem angielskim była wizyta czterech dziewcząt z Johanes Gigas Schule w Niemczech, które odwiedziły naszą szkołę w ramach wymiany młodzieży. Na zdjęciach plakaty wykonane przez kl. IV i IIa.


komentarze 0
Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży

Napisana przez reporter 2016-05-20 10:33:06

W ramach Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży cztery uczennice klasy szóstej naszej szkoły wzięły udział w dwudniowym wyjeździe do Wrocławia. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie Johanes Gigas Schule w Lugde Niemcy, uczniowie Zespołu Szkół w Przemkowie oraz wspomniane uczennice naszej szkoły.  Organizatorem wymiany było Centrum Językowo- Turystyczne COLONIA pod kierownictwem pana Jerzego Janasa, fundatorem -Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży. Celem wymiany była imtegracja młodzieży polskiej i niemieckiej oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, który był językiem komunikowania się uczniów ze sobą. W czasie wycieczki do Wrocławia młodzież zwiedziła wiele ciekawych miejsc: Wrocławskie ZOO, Panoramę Racławicką, Rynek i Ostrów Tumski, bawiła się w parku linowym oraz robiła wspólne zakupy w Galerii Dominikańskiej. Na zdjęciu: Oksana, Amelka i Ewelina z naszej szkoły oraz Annabell, Elisa, Anastasia i Angelina z Johanes Gigas Schule na Moście Tumskim potocznie zwanym Mostem Zakochanych. Na zdjęciu poniżej cała 42-osobowa grupa młodych Polaków i Niemców przed wejściem do ogrodu zoologicznego.


komentarze 2
Wycieczka do Warszawy

Napisana przez reporter 2016-05-13 08:44:07

W dniach 4-6 maja uczniowie klas IV-VI wraz z kolegami i koleżankami z Wągrodna pojechali na wycieczkę do Warszawy, którą zorganizował pan Mieczysław Balowski- Prezes PTTK Odział Ziemi Prochowickiej. Uczniowie wyjechali w strugach deszczu, ale stolica powitała ich piękną, słoneczną pogodą. Pierwsze kroki skierowali do Wilanowa, pałacu króla Jana III Sobieskiego. Podczas zwiedzania uczniowie wzięli udział w lekcji dotyczącej obyczajów w dawnej Polsce. Dzieciom szczególnie utkwił w pamięci zwyczaj przychodzenia na uczty z własną łyżką, schowaną w bucie. Po atrakcjach na salonach wycieczkowicze udali się na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać Warszawę z lotu ptaka. Na wieczór zostawili sobie zwiedzanie Stadionu Narodowego. Byli w szatnich piłkarzy, na trybunach, w salach VIP-ów.

czytaj więcej


komentarze 3
Wymiana młodzieży polsko- niemieckiej

Napisana przez reporter 2016-05-10 11:14:00

Dziś w naszej szkole gości grupa młodzieży z Niemiec, która przybyła do nas w ramach wymiany polsko- niemieckiej. Program wymiany realizowany jest w naszej szkole od kilku lat we współpracy z Zespołem Szkół w Przemkowie. Goście- cztery dziewczynki- Annabell, Elisa, Anastasia i Angelina uczęszczają do Johanes-Gigas-Schule w miejscowości Lugde. Dziewczęta zamieszkały u rodzin naszych uczennic z klasy szóstej- Eweliny Adamkiewicz, Oksany Juszczak, Amelii Skuzy i Patrycji Zadarnowskiej. Uczniowie porozumiewają się w języku angielskim i jest to dla nich doskonała forma szlifowania tego języka. Z tej okazji w szkole został dziś zorganizowany Dzień Języka Angielskiego. Program pobytu młodzieży obejmuje jeszcze spotkanie z panią burmistrz Alicją Sielicką  w prochowickim Ratuszu, wspólne integracyjne ognisko w gospodarstwie agroturystycznym w Ostaszowie oraz dwudniową wycieczkę do Wrocławia ze zwiedzaniem Afrykanarium, Panoramy Racławickiej i Ostrowa Tumskiego. Koordynatorkami wymiany są dwie nauczycielki naszej szkoły pani Małgorzata Jabłońska i pani Agnieszka Cymbalista.

Na zdjęciu: Ogladanie panoramy Prochowic z wieży zamkowej oraz wizyta w prochowickim Ratuszu.


komentarze 0
Badanie kompetencji trzecio i piątoklasistów

Napisana przez reporter 2016-05-10 10:03:31

Uczniowie klas trzeciej i piątej naszej szkoły przystąpili w dniu dzisiejszym do ogólnopolskiego badania umiejętności z języka polskiego. O godz. 9 zasiedli do pisania testu, który ma sprawdzić ich wiedzę i umiejętności z zakresu tego przedmiotu na poziomie danej klasy. Arkusze zostały przygotowane przez Instytut Badań Edukacyjnych, po ich sprawdzeniu przez nauczycieli, wyniki zostaną wprowadzone do programu, po czym zostanie opracowany raport zawierający zestawienie wyników klas i szkoły na tle wszystkich uczniów biorących udział w badaniu. Dziś uczniowie piszą test z języka polskiego, a za tydzień napiszą matematykę i przyrodę.


komentarze 01 2 3 426 27 28
Dodaj wiadomość