Wymiana młodzieży polsko- niemieckiej

Napisana przez reporter 2016-05-10 11:14:00

Dziś w naszej szkole gości grupa młodzieży z Niemiec, która przybyła do nas w ramach wymiany polsko- niemieckiej. Program wymiany realizowany jest w naszej szkole od kilku lat we współpracy z Zespołem Szkół w Przemkowie. Goście- cztery dziewczynki- Annabell, Elisa, Anastasia i Angelina uczęszczają do Johanes-Gigas-Schule w miejscowości Lugde. Dziewczęta zamieszkały u rodzin naszych uczennic z klasy szóstej- Eweliny Adamkiewicz, Oksany Juszczak, Amelii Skuzy i Patrycji Zadarnowskiej. Uczniowie porozumiewają się w języku angielskim i jest to dla nich doskonała forma szlifowania tego języka. Z tej okazji w szkole został dziś zorganizowany Dzień Języka Angielskiego. Program pobytu młodzieży obejmuje jeszcze spotkanie z panią burmistrz Alicją Sielicką  w prochowickim Ratuszu, wspólne integracyjne ognisko w gospodarstwie agroturystycznym w Ostaszowie oraz dwudniową wycieczkę do Wrocławia ze zwiedzaniem Afrykanarium, Panoramy Racławickiej i Ostrowa Tumskiego. Koordynatorkami wymiany są dwie nauczycielki naszej szkoły pani Małgorzata Jabłońska i pani Agnieszka Cymbalista.

Na zdjęciu: Ogladanie panoramy Prochowic z wieży zamkowej oraz wizyta w prochowickim Ratuszu.