Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Napisana przez reporter 2010-10-20 09:41:11

24 września był dla naszej szkoły znakomitą lekcją demokracji. W tym dniu przeprowadzono wybory do samorządu. Wcześniej kandydatki do tej zaszczytnej funkcji zapoznały kolegów ze swoją wizją szkoły i planami własnych działań. Własne zdjęcia wraz z postulatami wyborczymi wywiesiły na tablicy ogłoszeń. Każdy mógł się z zapoznać z ich propozycjami, by dokonać trafnego wyboru. Uczennice profesjonalnie przygotowały się do wyborów. Przygotowały listę wyborczą, osobną dla kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, osobną dla kandydatów na opiekuna SU. Głosowanie było tajne. Uczniowie i nauczyciele wrzucali swoje propozycje do urny wyborczej. Po podliczeniu głosów w skład samorządu weszły: Paulina Tomaszewska – przewodnicząca, Klaudia Guzik – zastępca i Izabela Jaśków – skarbnik. Opiekunem Su została pani Małgorzata Bzdek, nauczycielka matematyki i informatyki.