Aktualności

Znam Prochowice i okolice

Napisana przez reporter 2016-06-02 09:16:04

W bieżącym roku już po raz czwarty nasza szkoła zorganizowała konkurs wiedzy o regionie pod nazwą "Znam Prochowice i okolice". Konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów i przedszkolaków Gminy Prochowice. Uczestniczyło w im wielu uczniów ze szkół podstawowych i Gimnazjum oraz wychowanków Przedszkola Miejskiego w Prochowicach. 25 maja w Szkole Podstawowej w Dąbiu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród z udziałem zaproszonych gości, którzy byli równocześnie jego sponsorami: pani Alicji Sielickiej- Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice oraz pani Marii Maćkowiak- Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Prochowice. A oto lista nagrodzonych:

Kategoria I –konkurs plastyczny dla grup przedszkolnych, temat „Różnorodność i bogactwo Prochowic” I miejsce-VI grupa, II miejsce-IV grupa, III miejsce- III grupa. Wyróżnienie- oddział przedszkolny przy SP Dąbie.

Kategoria II- konkurs plastyczny dla klas I-III, temat „Zabytki  gminy Prochowice” I miejsce- Konrad Milanowski SP Prochowice, II miejsce Dominik Kuś SP Dąbie, III miejsce Jakub Kasperczak SP Dąbie, wyróżnienie Wiktoria Kurowska SP Dąbie.

Kategoria III- quiz wiedzy dla klas IV-VI, temat „Historia i współczesność Prochowic”  I miejsce drużyna z SP Dąbie w składzie: Wiktoria Hućko, Martyna Witkowska, Oliwia Kaczor, Jakub Grzesiuk, II miejsce drużyna z SP Prochowice: Julia Madeja, Lucyna Zwarycz, Gabriela Tyfel i Malwina Stolarz (na zdjęciu).

 


Kategoria IV- konkurs fotograficzny dla uczniów Gimnazjum w Prochowicach, temat "Prochowice na fotografii"

Podkategoria:

"Panorama Prochowic": I miejsce Martyna Maciejewska, II miejsce Mateusz Wisiecki, III miejsce Katarzyna Wierzbicka

"Element architektoniczny": I miejsce Weronika Polańska, II miejsce Paulina Gołąb, II miejsce Agnieszka Dobryniewska

"Budynek Prochowic": I miejsce Aleksandra Gniada, II miejsce Alicja Majewska, III miejsce Karolina Kopiec

Wyróżnienia: Aneta Antosiewicz, Natalia Maluga, Martyna Mól


komentarze 1Dodaj wiadomość