Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Napisana przez reporter 2016-06-24 11:22:11

Za nami kolejny rok szkolnej edukacji . Zabrzmiał już ostatni dzwonek , niebawem udamy się wszyscy na zasłużony odpoczynek. Cieszę się , że podobnie jak w latach ubiegłych był to czas bezpiecznej pracy dzieci - pod troskliwą opieką wychowawców zdobywały nowe doświadczenia edukacyjne.

Nasi najmłodsi rozwijali swoje umiejętności w Oddziale Przedszkolnym, do którego uczęszczało 11  małych podopiecznych.

Miarą edukacji są wyniki nauczania. W tym podstawowym aspekcie nie był to łatwy rok szkolny. Rezultat uzyskany przez uczniów klasy szóstej na kwietniowym, ogólnopolskim sprawdzianie kompetencji wskazuje na potrzebę intensywniejszej pracy z dziećmi wykazującymi trudności w nauce, zwłaszcza w zakresie matematyki. Ten element stanowić będzie priorytet w kolejnym roku szkolnym . Istnieje także konieczność - i na to jako kadra pedagogiczna będziemy kłaść szczególny nacisk - zintensyfikowania współpracy z Rodzicami uczniów wykazujących różnego rodzaju dysfunkcje, czy braki edukacyjne.

Oferta dodatkowych zajęć o różnym stopniu zaawansowania wiedzy, wsparta wysiłkiem nauczycieli pracujących poza podstawowymi godzinami swojej pracy - powinna mieć odzwierciedlenie w wynikach edukacyjnych ogółu uczniów kończących klasę szóstą , tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych . Wówczas, przypomnę, nasi absolwenci osiągali wysokie bądź wyżej średnie rezultaty w tzw. staninowej skali oceny egzaminu klasy VI.

Nasza szkoła kontynuowała realizację projektów obejmujących badanie kompetencji wiedzy w różnych rocznikach. Współpracujemy w tym zakresie z  Instytutem Badań Edukacyjnych . W tym roku  przystąpiliśmy do organizowanego po raz czwarty w skali całego kraju ogólnopolskiego badania umiejętności trzecioklasistów i po raz drugi piątoklasistów. Wyniki testów są zadowalające.

Uczniowie nasi brali, jak co roku, udział w  konkursach międzyszkolnych organizowanych przez inne szkoły i instytucje, otrzymywali wyróżnienia i dyplomy za udział w nich – szczebla gminnego, czy powiatowego.  Informacje te prezentowaliśmy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Pragnę przy tej okazji zaznaczyć sukces  ucznia klasy V Jakuba Grzesiuka, który w konkursie ortograficznym  zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrza Ortografii Miasta i Gminy Prochowice.

W tym roku edukację w naszej szkole kończy 12 uczniów - większość udaje się do gimnazjum obwodowego w Prochowicach.

Kochani Absolwenci !

W tym szczególnym dla was dniu podziękujcie wyjątkowo panu Zbigniewowi Stępniowi- Waszemu Wychowawcy - za te wspólne lata. Wierzymy , że w niedalekiej przyszłości na gimnazjalnych ścieżkach nie zawiedziecie oczekiwań swoich Rodziców, a nasze środowisko będziecie godnie reprezentować. Życzę Wam sukcesów , choć sami wiecie, jak wiele wysiłku potrzeba,  aby go osiągnąć, choćby w tym podstawowym wymiarze.

Z satysfakcją pragnę poinformować, iż dwoje uczniów zostanie nagrodzonych nagrodami Burmistrza MiG Prochowice  i Przewodniczącej Rady MiG Prochowic ; zarówno za wysokie wyniki nauczania ( Jakub Grzesiuk) jak i sukcesy w pracy społecznej (Amelia Skuza)) . Ośmioro uczniów z klas IV-VI otrzyma świadectwa z wyróżnieniem.

W mijającym roku szkolnym w naszej placówce odbyła się zewnętrzna ewaluacja  dokonana przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Była to ewaluacja problemowa  i obejmowała trzy obszary. Z satysfakcją pragnę poinformować, że wynik ewaluacji  jest bardzo  zadowalający, gdyż praca szkoły w dwóch obszarach została oceniona na poziomie wysokim, a w jednym na poziomie podstawowym.

Wam, drodzy nauczyciele składam serdeczne podziękowania za trud i wysiłek codziennej pracy, za dbanie zarówno o edukację naszych wychowanków jak i o ich bezpieczeństwo, dziękuję za podejmowanie inicjatyw, także tych drobnych, może mało zauważalnych, ale składających się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

Już po raz czwarty nasza szkoła organizowała Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie „Znam Prochowice i okolice”  dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, a sama organizacja zebrała pochlebne recenzje. Jak zawsze także i  w tym roku szkolnym uczniowie promowali naszą szkołę poprzez międzynarodową  wymianę młodzieży polsko- niemieckiej,  organizację święta patrona szkoły księdza Jana Twardowskiego oraz plenerowy piknik.

Pragnę wyrazić słowa uznania Rodzicom , którym zależy na dobru naszej szkoły – na budowaniu jej pozytywnego wizerunku . Dziękuję za Waszą pracę społeczną i zaangażowanie – w wielu wypadkach anonimową, bez zbędnego rozgłosu . Dziękuję za dobre słowo, za to,  że doceniacie pracę z Waszymi dziećmi. Dziś w imieniu Rady Pedagogicznej i Pracowników szkoły pragnę Wam serdecznie za to podziękować .

Pragnę podziękować pani Burmistrz i pani Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Prochowice za współpracę, pomoc i budowanie pozytywnego wizerunku naszej szkoły.

Kończąc pragnę Wam kochani uczniowie życzyć radosnych , szczęśliwych wakacji,  Nauczycielom i Współpracownikom życzę udanego wypoczynku - do zobaczenia w nowym roku szkolnym .

Dyrektor Szkoły -Urszula Pietruszkiewicz