Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2016 Roku!

Napisana przez reporter 2015-12-22 12:47:02

Dziś w naszej szkole, w ostatnim dniu przez rozpoczynającymi się jutro feriami świątecznymi, odbyły się wigilie klasowe i przedstawienie jasełkowe. Uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z oddziału przedszkolnego spotkali się ze swoimi wychowawcami przy stołach wigilijnych, na których znalazły się tradycyjne potrawy- barszcz z uszkami, pierogi, ryba, kutia, makowce i pierniki. Wcześniej wszyscy podzielili sie opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Potem odbył się uroczysty apel, na którym przedszkolaki, drugoklasiści i uczniowie klasy VI zaprezentowali przedstawienie jasełkowe o znaczeniu i pochodzeniu symboli bożonarodzeniowych. Jasełka wzbudziły zachwyt wsród zgromadzonych na widowni rodziców, uczniów i nauczycieli, bo odbywały się na tle pięknej bożonarodzeniowej dekoracji i okraszone były wesołymi kolędami i pastorałkami, brawurowo odśpiewanymi przez uczniów IIb.