Aktualności
1 2 325 26 27 28

Sukces Nikoli w IV Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej - ciąg dalszy

Napisana przez reporter 2010-05-05 15:56:55

30 kwietnia we Wrocławiu odbył się koncert galowy laureatów IV Dolnośląskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W tym koncercie, jako laureatka wystąpiła uczennica klasy szóstej naszej szkoły- Nikola Warda, która, przy własnym, gitarowym akompaniamencie zaśpiewała piosenkę z repertuaru zespołu Dżem p.t. „Puść mnie matko do powstania”. Przypomnijmy – Nikola w marcu zwyciężyła w eliminacjach powiatowych, śpiewając ten sam utwór i zdobywając, jako nagrodę, właśnie udział w koncercie laureatów we Wrocławiu. Tym razem nagrodą był dyplom, statuetka oraz wycieczka do zamku w Książu. czytaj więcej


komentarze 3
Program "Bezpieczne dziecko"

Napisana przez reporter 2010-04-20 13:28:58

Poznając zasady bezpiecznego zachowania się w każdej sytuacji, uczniowie spotkali się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prochowicach, którzy uczyli jak bezpiecznie obchodzić się z ogniem, demonstrowali sprzęt służący do gaszenia różnego rodzaju obiektów, oraz instruowali jak należy udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Więcej zdjęć w galerii.


komentarze 1
Światowy Dzień Zdrowia

Napisana przez reporter 2010-04-19 14:22:21

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz. Pod tym hasłem obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Pod opieką pani Barbary Czop uczniowie klasy I przygotowali wiersze, piosenki i inscenizacje tematycznie związane ze zdrowiem. czytaj więcej


komentarze 0
Bezpieczne dziecko

Napisana przez reporter 2010-04-15 13:46:49

W naszej szkole od kilku tygodni realizowany jest program profilaktyczny "Bezpieczne dziecko" stworzony przez nauczycielkę wychowania przedszkolnego panią Violettę Grabowską. Odbyły się już spotkania z policjantami i strażakami oraz lekcja udzielania pierwszej pomocy przeprowadzona przez pana Zbigniewa Stępnia (zdjęcia w galerii). Zapamiętane treści dzieci przelały na papier wykorzystując zdobytą wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Powstała galeria prac plastycznych , do obejrzenia której zapraszamy.


komentarze 2
Żałoba Narodowa w naszej szkole

Napisana przez reporter 2010-04-14 10:47:43

Od poniedziałku, od kiedy w naszej szkole wystawiony został na holu portret Pana Prezydenta i jego Żony uczniowie, nauczyciele i rodzice stawiają obok niego zapalone znicze i kwiaty. Chcą w ten sposób oddać hołd zarówno Parze Prezydenckiej jak i wszystkim tragicznie zmarłym w sobotniej katastrofie samolotowej.


komentarze 0
Żałoba Narodowa

Napisana przez reporter 2010-04-12 09:07:18

Dziś, przed lekcjami uczniowie naszej szkoły minutą ciszy i modlitwą "Ojcze nasz" uczcili pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego, Jego żony Pani Marii Kaczyńskiej i wszystkich dostojnych polityków i urzędników, którzy zginęli w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010r. Przed szkołą na znak żałoby wywieszona została polska flaga przepasana czarnym kirem. W holu szkolnym wystawiony został obraz Pana Prezydenta, również przepasany czarnym kirem, obok którego uczniowie zapalili znicze. Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Dąbiu narodową żałobę przeżywa w głębokim smutku, żalu i współczuciu dla rodzin ofiar katastrofy.


komentarze 1
WESOŁYCH ŚWIĄT

Napisana przez reporter 2010-04-02 10:38:52

Wielkanocnych pisanekuśmiechu cały ranekjajek na twardokrólika z kokardąmokrego Dyngusafajnego psikusarzeżuchy po pachyi smacznej kiełbachy!życzą uczniowie i nauczyciele SP Dąbie


komentarze 0
Pisanka wielkanocna

Napisana przez reporter 2010-04-01 22:05:16

Zanim złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i rozeszliśmy się do domów, ogłosiliśmy wyniki konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną. Dzieci chętnie przystąpiły do konkursu. Przygotowały piękne i oryginalne pisanki. Były jajka zdobione metodą tradycyjną (np. batikową, kraszanki) oraz niezwykle pomysłowe pisanki nowoczesne, np. ozdobione sznurkiem, muszelkami, plasteliną, malowane, wyklejane. Jury miało trudne zadanie. Po burzliwych sporach wyłoniło zwycięzców. czytaj więcej


komentarze 2
5. rocznica śmierci papieża

Napisana przez reporter 2010-04-01 22:04:12

Ponieważ w tym roku rocznica śmierci papieża wypada w Wielki Piątek, w ostatni dzień przed przerwą świąteczną na uroczystym apelu uczniowie wraz z katechetą – panem Grzegorzem Józefowskim przypomnieli nam postać Wielkiego Polaka, Jego ogromną miłość do człowieka i Jego naukę. Podczas prezentacji multimedialnej mogliśmy obejrzeć fragmenty życia Ojca Świętego, pielgrzymki, wielkiego umiłowania Jana Pawła II przez wiernych oraz tego, jak w godny sposób od nas odszedł.


komentarze 0
Zagubione sumienie

Napisana przez reporter 2010-04-01 22:03:20

30 marca przyjechał do nas, na zaproszenie pedagoga szkolnego, Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa ze swoim spektaklem autorskim pt. „Zagubione sumienie”. Dotykał on problemu przemocy i braku zasad etycznych wśród dzieci. Jego celem było wywołanie u widza sprzeciwu wobec niemoralnych zachowań oraz uświadomienie, gdzie szukać pomocy.Przedstawienie było ostrzeżeniem dla młodych ludzi przed zgubnymi konsekwencjami agresywnego zachowania. Aktorzy w łagodny sposób ukazali ciąg przyczynowo-skutkowy agresywnych zachowań oraz przyczyny przemocy. Zwrócili uwagę na to, że rodzice nie zawsze zauważają problemy swoich dzieci.


komentarze 01 2 325 26 27 28
Dodaj wiadomość