Aktualności
1 2 3 4 5 626 27 28

zDolny Ślązaczek 2015

Napisana przez reporter 2015-12-15 11:59:48

19 października 2015 r. odbył się  szkolny etap I Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek organizowany przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu. Uczestnicy rozwiązywali test na platformie e-learningowej, sprawdzający znajomość leksyki, gramatyki i ortgrafii, rozumienie tekstu czytanego oraz wiedzę dotyczącą angielskiego obszaru językowego. W konkursie wzięło udział jedenastu uczniów z klas IV-VI.

Do drugiego etapu awansowała uczennica klasy czwartej Wiktoria Hućko. Tym samym znalazła się w gronie czterech najlepszych uczniów powiatu legnickiego. To wielkie osiągnięcie zarówno dla uczennicy, jak i jej nauczycielki- pani Agnieszki Stępień. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.  


komentarze 0
Mikołajkowa wycieczka do Wrocławia

Napisana przez reporter 2015-12-11 08:56:42

 

We wtorek, 8 grudnia, uczniowie klasy II oraz klas IV-VI pojechali, w ramach mikołajek, na wycieczkę do Wrocławia. Mieli okazję zobaczyć największą w Polsce wystawę klocków Lego. Podziwiali m.in. interaktywne roboty, lotnisko, lunapark, zoo, znane sceny z filmów i bajek, makiety stanu wojennego, budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, np. Koloseum, wieżę Eiffla. Mogli również sami stworzyć swoją budowlę z klocków. Po znakomitej zabawie z Lego poszliśmy zwiedzać stadion we Wrocławiu. Jego gospodarzem jest drużyna Śląsk Wrocław. Dzieci, oprowadzane przez panią przewodnik, znalazły się w szatni piłkarzy, miejscach ich relaksu – sali do masażu, jacuzzi. Mogły posmakować luksusu w sali dla VIP-ów, posiedzieć na ogromnych trybunach. Uczniowie poznali zasady działania stadionu, zobaczyli, jak podgrzewa się trawę, żeby rosła, oraz jak pieczołowicie uzupełnia się ubytki. Na płycie stadionu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Przed opuszczeniem obiektu przewodniczka pokazała dzieciom miejsce, którego nie spodziewały się tam zobaczyć… areszt dla osób, które nie zachowują się należycie podczas meczu i zamiast kibicować swojej drużynie, spędzają czas za kratkami.

czytaj więcej


komentarze 0
Mikołajki w naszej szkole

Napisana przez reporter 2015-12-04 11:52:46

Chociaż do św. Mikołaja pozostały dwa dni, w naszej szkole już dziś trwają Jego odwiedziny w klasach I-III i w oddziale przedszkolnym. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, bardzo przeżywają tę wizytę, trzymają się jednak dzielnie i z przejęciem na buziach recytują dostojnemu gościowi w czerwonej szacie wierszyki, śpiewają piosenki, aby w zamian otrzymać mikołajową paczkę. A co jest w niej? Same smakołyki! Dzieci mają dobre serca i nie zapominają podzielić się otrzymanymi słodyczami z innymi potrzebującymi, twa wszak w naszej szkole akcja "szlachetna paczka". W holu stoi wielkie pudełko oklejone znaczkami z logo tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej, a dzieci, nauczyciele, rodzice i inne osoby zaprzyjaźnienie z naszą szkołą wkładają do niego atrykuły, na które czekają potrzebujący. Są tam artykuły spożywcze, słodycze, konserwy, zabawki, przybory szkolne. Zbiórka darów potrwa do 13 grudnia, a koordynatorem akcji jest nauczycielka języka angielskiego pani Agnieszka Stępień. Na zdjęciu Agatka, naj(sł)młodsza uczennica naszej szkoły. 


komentarze 0
Zabawa andrzejkowa

Napisana przez reporter 2015-12-01 13:40:14

W czwartek, 26 listopada, uczniowie naszej szkoły bawili się na andrzejkach. Każda klasa przygotowała wróżby. Były przepowiednie przyszłości w balonikach, wróżby z kapelusza, z fusów, serca miłości, skrzynia rozmaitości i wiele innych. Nie byłoby prawdziwych andrzejek bez lania wosku. Przyszłość z woskowych figur przepowiadała nauczycielka języka angielskiego – p. Agnieszka Stępień. Klasa piąta przygotowała kiermasz, na którym sprzedawała własnoręcznie upieczone ciasta, rurki, babeczki, gofry oraz napoje. Część z zarobionych pieniędzy dzieci przekazały rodzinom poszkodowanym w pożarze w Rui i Dzierżkowicach.

Wszyscy znakomicie się bawili, chętnie tańczyli. Dzieci wykazały się pomysłowością, jeśli chodzi o stroje. Szkoła zapełniła się wróżkami, cygankami, czarownicami. Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką – p. Moniką Pakułą-Klimiuk.


komentarze 1
Do dzieci , rodziców i wszystkich, którzy chcą pomóc!

Napisana przez reporter 2015-11-27 09:59:31

W ubiegłym tygodniu na terenie gminy Ruja wybuchły dwa pożary, w których ucierpiało jedenaście rodzin. W ciągu kilku godzin rodziny te straciły cały dobytek, nie mają dachu nad głową. Zwracamy się więc z prośbą o pomoc dla nich, tym bardziej, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Już wkrótce bedziemy przeżywać tajemnicę narodzin Dzieciątka Jezus, będziemy łamać się opłatkiem, wyciągnijmy więc pomocną dłoń w geście solidarności dla rodzin poszkodowanych w pożarach w Rui i Dzierżkowicach. Gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Potrzebna jest wszelka pomoc, nie tylko finansowa, przede wszystkim żywność, środki czystości, odzież, pościel, ręczniki, zabawki, przybory szkolne. Akcją pomocy pogorzelcom w naszej szkole zajmuje się pani Małgorzata Pawlik i trwa ona do 9 grudnia.

Pamiętaj, i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!! 

 


komentarze 0
Koncert niepodległościowy

Napisana przez reporter 2015-11-12 13:36:15

Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w tym roku koncertem niepodległościowym, który odbył się w naszej szkole 10 listopada. Każda klasa przygotowała pieśń lub piosenkę patriotyczną, którą zaprezentowała na koncercie. Utwory miały różny charakter i pochodziły z różnych okresów w historii Polski. Jedne skoczne i wesołe, jak chociażby "Przybyli ułani pod okienko", "Wojenko, wojenko, "Serce w plecaku, inne refleksyjne i wzruszające, jak "Rozkwitały pąki białych róż". Hitem, jeśli można użyć takiego określenia, okazał się utwór wykonany przez uczniów klasy drugiej "b", znany wszystkim dobrze z filmu "Zakazane piosenki" , p.t. "Warszawo ma". Ta pieśń, pochodząca z czasów okupacji hitlerowskiej, wyrażająca tęsknotę za wolną Warszawą, jeszcze długo po zakończeniu koncertu nucona była po cichu przez wielu uczniów i nauczycieli.

czytaj więcej


komentarze 0
Bezpiecznie w drodze do szkoły

Napisana przez reporter 2015-11-12 13:09:49

 28.10.2015 uczniowie klas I-III i ”0” spotkali się funkcjonariuszami Policji z Komisariatu Prochowice. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2015”.
Podczas wizyty policjanci tłumaczyli młodym uczestnikom ruchu drogowego w jaki sposób zachowywać się w sposób bezpieczny w drodze do i ze szkoły. Zaprezentowano także różne rodzaje umundurowania policjantów, a także wyposażenie, jakim dysponują policjanci w codziennej służbie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, a policjanci starali się na wszystkie udzielić ciekawej odpowiedzi.


komentarze 0
Pasowanie na dzielnego i wesołego przedszkolaka

Napisana przez reporter 2015-11-12 11:34:11

26 października dzieci z oddziału przedszkolnego zostały uroczyście pasowane na wesołego i dzielnego przedszkolaka. Wcześniej przedstawiły krótką inscenizację, w której recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i wykonywały wesołe tańce rytmiczne. Całej uroczystości przygladali się z zaciekawieniem  dumni rodzice, którzy  przygotowali dla swoich pociech upominki i słodki poczęstunek.


komentarze 0
Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

Napisana przez reporter 2015-11-12 11:14:55

Szkolna drużyna piłki nożnej uczestniczyła w rozgrywkach w ramach turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". 26 października nasi uczniowie, na wyjazdowym turnieju w Chojnowie, rozegrali mecze z drużynami szkół podstawowych z Prochowic, Rosochatej, Chojnowa i Legnickiego Pola. Na zdjęciu: Słowik Jakub, Szlendak Julian, Mazur Paweł, Grzesiuk Kuba, Migas Marek, Matuła Dawid i Sarna Dawid.


komentarze 0
Pasowanie pierwszoklasistów

Napisana przez reporter 2015-10-19 09:31:57

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów należy do wieloletniej tradycji naszej szkoły. W piątek 16 października 2015 roku najmłodsi uczniowie, przy współudziale starszych koleżanek i kolegów, zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności przed rodzicami, nauczycielami i całą społecznością uczniowską. Honorowymi gości ceremonii byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: pan August Pawlik- radny Miasta i Gminy Prochowice i pan Waldemar Kwaśny- sekretarz urzędu. Pierwszoklasiści, ze swoją wychowawczynią panią Vilettą Grabowską, zostali aktywnie włączeni w przebieg uroczystości.Zaprezentowali  wiedzę  geograficzno- przyrodniczą, polonistyczną i matematyczną a także umiejętność bezpiecznego poruszania się po drogach. Udowodnili także, że znają zasady dobrego zachowania się w  klasie i w szkole. Potem nastąpiło ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie każdego pierwszoklasisty na ucznia, wychowawczyni wręczyła okolicznościowe dyplomy, a rodzice upominki. Słodkie podarunki ofiarowali również pierwszakom zaproszeni goście. Program uroczystości przygotowali uczniowie z samorządu uczniowskiego- Jakub Grzesiuk, Oksana Juszczak i Amelia Skuza pod kierunkiem pani Violetty Grabowskiej, nad oprawą muzyczną czuwała pani Małgorzata Jabłońska.


komentarze 4201 2 3 4 5 626 27 28
Dodaj wiadomość