Pisanka wielkanocna

Napisana przez reporter 2010-04-01 22:05:16

Zanim złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i rozeszliśmy się do domów, ogłosiliśmy wyniki konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną. Dzieci chętnie przystąpiły do konkursu. Przygotowały piękne i oryginalne pisanki. Były jajka zdobione metodą tradycyjną (np. batikową, kraszanki) oraz niezwykle pomysłowe pisanki nowoczesne, np. ozdobione sznurkiem, muszelkami, plasteliną, malowane, wyklejane. Jury miało trudne zadanie. Po burzliwych sporach wyłoniło zwycięzców. W oddziale przedszkolnym 5- i 6-latków najpiękniejsze jajko - witraż plastelinowy - zrobił Marcin Cisowski. Drugie miejsce zajął Filip Boczar, trzecie Wiktoria Wojszwiłło. W kategorii klas I-III najwyżej oceniony został za pomysłowość Dawid Owczarek. Zaraz za nim uplasowali się Klaudiusz Boczar i Paweł Harom. W klasach IV-VI pomysłowością i nowatorskim wykonaniem ujął jury Mateusz Dębski, który do wykonania pisanek wykorzystał np. łupiny po orzeszkach pistacjowych. Za pisankę wykonaną metodą batikową Karol Zabrzański zajął drugie miejsce, zaś Natalia Żyła za estetyczne wykonanie pisanki i koszyczka wielkanocnego zdobyła trzecią nagrodę. Wszystkie jaja były niezwykle piękne. Dużo uczniów otrzymało wyróżnienia. Ich artystyczną pracę mogliśmy podziwiać podczas wystawy na korytarzu. Zwycięzcom gratulujemy talentu i pomysłowości.Zdjęcia pisanek w galerii.