Lekcja samorządności

Napisana przez reporter 2015-09-25 11:06:46

23 września 2015r.w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu odbyła się kolejna lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej dla uczniów klasy szóstej naszej szkoły. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się co to jest Sejmik Województwa i czym się zajmuje, kto w nim pracuje i na jakich zasadach. Zaprezentowane zostałe symbole i insygnia naszego województwa, jako główne atrybuty budowania tożsamości regionalnej. Dowiedzieli się, że 16 października to dzień, w którym rokrocznie obchodzone jest Święto Województwa Dolnośląskiego i zawsze odbywa się wówczas uroczysta sesja sejmiku, na której wręczane są nagrody województwa. Program lekcji został przygotowny w formie prezentacji mutimedialnej. Na zakończenie lekcji prezenter przeprowadził krótki konkurs  wiedzy o Dolnym Śląsku oraz informacji przedstawionych na zajęciach. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi nagrody rzeczowe w postaci książek i breloczków otrzymali Filip Szabat i Szymon Słowik.