Jan Paweł II- patron rodziny

Napisana przez reporter 2015-10-13 13:01:58

Jan Paweł II – patron rodziny” to hasło XV Dnia Papieskiego, który był obchodzony w niedzielę 11 października. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie. Uroczystości związane z dniem papieskim w naszej szkole zorganizowały klasy piąta i trzecia pod kierunkiem nauczycielki religii pani Anny Chudzik. 9 października odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie z klasy V przedstawili, w formie prezentacji multimedialnej, życie i nauczanie świętego Jana Pawła II. Z kolei trzecioklasiści zaprezentowali układ muzyczny poświęcony rodzinie, tłem była muzyka „rap”. W zamyśle nauczycielki – pani Anny Chudzik  celem organizacji  Dnia Papieskiego w naszej szkole było  nie tylko powracanie do sentymentalnych wspomnień związanych z Papieżem Polakiem ale przede wszystkim, aby  uczniowie ponieśli to papieskie nauczanie w następne pokolenie.