Góra grosza

Napisana przez reporter 2016-01-14 11:47:39

Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji charytatywnej pod nazwą Góra Grosza. Na przełomie listopada i grudnia uczniowie i przedszkolaki do własnoręcznie przygotowanych puszek zbierali  drobne monety, które przynosiły ze swoich skarbonek lub prosiły o „miedziaki” rodziców. Celem akcji była pomoc dzieciom pozbawionych rodzinnych domów, które są w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych placówkach opieki. Nad przebiegiem akcji czuwał Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunki Moniki Pakuły-Klimiuk. Zebrane pieniądze, spakowane i odpowiednio opisane, wysłaliśmy na konto fundacji.

Efektem edukacyjnym tej akcji było pokazanie dzieciom, jak ważna jest niewielka pomoc każdego z nas i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Każdy uczeń przynosił tyle, ile mógł, ale były to pieniądze ofiarowane ze szczerego serca, w myśl zasady „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele”. Cenne jest to, że dzieci chcą pomagać innym dzieciom, uczą się od najmłodszych lat dobroczynności i empatii. Akcja Góra Grosza jest prowadzona od 2000 r. Od tego czasu zebrano już ponad 30 mln  na pomoc potrzebującym.