Turniej wiedzy pożarniczej

Napisana przez reporter 2016-04-13 12:50:23

16 marca 2016 roku, po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Dąbiu, odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Do eliminacji gminnych zakwalifikowali się uczniowie z klasy VI: Amelia Skuza, Oksana Juszczak, Patrycja Zadarnowska i Fabian Wojtkowski. Następny etap gminny turnieju, odbył się 21 marca w Remizie-Ochotniczej Straży Pożarnej w Prochowicach. Uczestnicy mieli do napisania test. Pierwsze miejsce zajęła uczennica SP Dąbie - Amelia Skuza i przeszła do dalszego etapu eliminacji powiatowych, natomiast Patrycja Zadarnowska zajęła trzecie miejsce na szczeblu gminnym. 7 kwietnia w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy odbyły się eliminacje powiatowe, w których Amelia Skuza otrzymała dyplom za uczestnictwo. Gratulujemy sukcesów!