Wycieczka do PSP w Legnicy

Napisana przez reporter 2016-05-04 10:41:58

25 kwietnia 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. W czasie wycieczki  zwiedziły zmodernizowaną Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Legnicy. Grupę oprowadzali strażacy, którzy w tym czasie pełnili służbę. Zaprezentowali przedszkolakom ścieżkę edukacyjną „Ognik”, która powstała w ramach programu „Bezpieczna +”. Poza ścieżką edukacyjną dzieci zobaczyły znajdujące się na terenie jednostki samochody ratowniczo-gaśnicze oraz sprzęt używany przez strażaków podczas różnych działań. Największą atrakcją była symulacja pożaru, podczas której przedszkolaki miały okazję pochwalić się znajomością zasad postępowania podczas pożaru.