Aktualności


Wycieczka do Warszawy

Napisana przez reporter 2016-05-13 08:44:07

W dniach 4-6 maja uczniowie klas IV-VI wraz z kolegami i koleżankami z Wągrodna pojechali na wycieczkę do Warszawy, którą zorganizował pan Mieczysław Balowski- Prezes PTTK Odział Ziemi Prochowickiej. Uczniowie wyjechali w strugach deszczu, ale stolica powitała ich piękną, słoneczną pogodą. Pierwsze kroki skierowali do Wilanowa, pałacu króla Jana III Sobieskiego. Podczas zwiedzania uczniowie wzięli udział w lekcji dotyczącej obyczajów w dawnej Polsce. Dzieciom szczególnie utkwił w pamięci zwyczaj przychodzenia na uczty z własną łyżką, schowaną w bucie. Po atrakcjach na salonach wycieczkowicze udali się na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać Warszawę z lotu ptaka. Na wieczór zostawili sobie zwiedzanie Stadionu Narodowego. Byli w szatnich piłkarzy, na trybunach, w salach VIP-ów.

Drugi dzień rozpoczęli od zabawy, nauki i doświadczeń w Centrum Nauki Kopernik. Każdy znalazł tam coś dla siebie. dzieci z radością oddawały się rozrywkom umysłowym, później ruszyli zwiedzać Stare Miasto. Z zainteresowaniem przechadzali się po komnatach Zamku Królewskiego, wsłuchani w jego historię. Przewodnik oprowadził uczniów po najważniejszych zabytkach w Śródmieściu. Zobaczyli Pałac Prezydencki, Pomnik Adama Mickiewicza, Barbakan, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Małego Powstańca. Późnym wieczorem podziwiali taniec kolorowych fontann. Ostatni dzień wycieczki poświęcili na zwiedzanie Łazienek Królewskich. Spacerując w cieniu drzew, podziwiając piękne, kolorowe kwiaty, pawie, łabędzie, przechadzając się po Pałacu Myślewickim, Starej Oranżerii i Pałacu na Wodzie dzieci przeniosły się w czasie do epoki króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dodatkową atrakcją wycieczki były noclegi na statku zacumowanym na Wiśle, w kajutach. Do tej pory żaden uczeń nie spał na rzece, w dodatku w towarzystwie Syrenki Warszawskiej, z widokiem na Stadion Narodowy. Wyprawa do Warszawy na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i będzie wywoływać miłe wspomnienia. Opiekunami uczniów byli nauczyciele pani Monika Pakuła- Klimiuk i pan Zbigniew Stępień. Cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania organizatorowi wycieczki panu prof. Mieczysławowi Balowskiemu za wspaniałą przygodę.


Komentarze
Loran :: 2016-08-09 23:22:04 :: ip: logged
That really caeurtps the spirit of it. Thanks for posting. http://julkhlvjn.com [url=http://qfwjkmjwkw.com]qfwjkmjwkw[/url] [link=http://bmtmrajndj.com]bmtmrajndj[/link]
Jenita :: 2016-08-08 07:07:16 :: ip: logged
You have the monopoly on useful <a href="http://caavay.com">inranmotion-afer't</a> monopolies illegal? blink1.gif
Nollie :: 2016-08-07 20:46:10 :: ip: logged
Yo, that's what's up trfuluthly.
<<< Prev 1 Next >>>

Dodaj komentarz
Imię
Email (opcjonalnie)
:: Komentarz ::
;):weirdo::unsure::s:roll::push::puke::oh::o:love::idea::huh::hmm::eek::amazed::\'(:P:O:D:@:):$8)
Pozostało znaków
CAPTCHA
Kod zabezpieczający (przepisz kod z obrazka powyżej, DUŻE litery)

Powered by Fusion News © 2006 - 2009, FusionNews.net.
Dodaj wiadomość